Reklama
Reklama
Aktualna lista leków refundowanych od 1 maja 2019 r.
Ministerstwo Zdrowia udostępniło nowy wykaz leków refundowanych. Obowiązuje on od 1 maja 2019 r. W majowej liści leków refundowanych m.in. leki dla chorych na białaczkę, diabetyków i pacjentów pediatrycznych.
Czym jest e-skierowanie?
E-skierowanie to dokument w postaci elektronicznej, kierujący na badania diagnostyczne, w tym diagnostykę ambulatoryjną oraz ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne.
Czym jest e-recepta?
E-recepta jest wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, dzięki któremu będziesz mógł sprawnie i szybko wykupić przepisane przez lekarza leki.
Profilaktyka Chorób naczyń mózgowych
Profilaktyka chorób naczyń mózgowych
Udar jest chorobą rozpoczynającą się nagle i w krótkim czasie może doprowadzić do głębokiej niesprawności i całkowitej niesamodzielności w codziennych czynnościach. Zbadaj się!
Reumatoidalne zapalenie stawów program profilaktyczny
Reumatoidalne Zapalenie Stawów - program profilaktyczny
Odczuwasz ból, sztywność i obrzęk? Sprawdź to! Nieleczony reumatoidalne zapalenie stawów prowadzi najczęściej do zniszczenia stawów i niesprawności, uszkodzenia narządów, a nawet śmierci.
Telefoniczna Informacja Pacjenta
W całym kraju ruszyła Telefoniczna Informacja Pacjenta. Jest to jeden wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.
Jak rozpoznać chorobę zawodową?
Chorobę zawodową można stwierdzić, jeśli została ona spowodowana działaniem czynników szkodliwych dla zdrowia, występujących w środowisku pracy lub w związku ze sposobem jej wykonywania.
Moje Leczenie - aplikacja przypominająca o lekach
Moje leczenie to aplikacja, która pozwala na pamietanie o tym, by o wyznaczonej porze przyjąć lekarstwa. Przeznaczona jest ona dosłowanie dla każdego. W ciągłym pośpiechu i notorycznym braku czasu w ciągu dnia - zdarza nam się zapomnieć o tym, co najważniejsze - o swoim zdrowiu.
Mobilna aplikacja dla kobiet z cukrzycą ciążową
Powstała aplikacja moblina dedykowana dla Kobiet z cukrzycą ciążową. Nowoczesność miesza się tutaj z funkcjonalnością. Może być to ogromnym ułatwieniem dla Przyszłych Mam, a także pigułką wiedzy odnośnie cukrzycy i życia z tą chorobą.
Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności
Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły cieszyć się z różnego rodzaju udogodnień. Dobrą wiadomością jest to, że będą one miały łatwiejszy dostęp do rehabilitacji, a także czeka je krótszy czas oczekiwania na nią.
Szkolenia e-learningowe „O karmieniu piersią”
Drogie przyszłe Mamy, pewnie większość z Was ma wiele obaw przed narodzinami Maluszka. Dotyczą one zarówno tego, czy odpowiednio sprawdzimy się w tej roli, ale także rzeczy codziennych związnaych z opieką nad swoją Pociechą.
Program badań prenatalnych
Wszystkie Panie, możecie bezpłatne skorzystać z Programu Badań Prenatalnych. Jest on adresowany do kobiet w ciąży spełniających co najmniej jedno z takich kryteriów, jak wiek powyżej 35 lat oraz wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej płodu lub dziecka
Program profilaktyki chorób odtytoniowych (w tym POChP)
Dobre wieści dla osób palących papiersoy. Teraz możecie skorzystać z programu profilaktyki chorób odtytoniowych i zadbać o swoje zdrowie! Wszystko to za sprawą Programu Profilaktyki Chorób Odtytoniowych, który jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Program profilaktyki gruźlicy
Grużlica, czyli powszechna, a także potencjalnie śmiertelna choroba zakaźna. Brzmi poważnie i taka właśnie jest, więc warto skorzystać z programu profilaktyki gruźlicy.Program adresowany jest do osób powyżej 18. roku życia, które nie miały w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy
Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (mammografia)
Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi adresowany jest do Pań w wieku 50-69 lat. Dostępne dla osób, które nie wykonywały mammografii w okresie ostatnich 24 miesięcy.
Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)
Najprostszym, najszybszym i zupełnie nieinwazyjnym sposobem zapobiegania rozwojowi raka szyjki macicy jest dla kobiety badanie cytologiczne. Wszystkie Panie w wieku 25-59 zachęcamy do udziału w cytologicznych badaniach przesiewowych.
Uzyskanie dostępu do ZIP przez dzieci i osoby do 18. roku życia
W jaki sposób można uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta przez dzieci, osoby ubezwłasnowolnione częściowo albo całkowicie lub pełnomocnika? Odpowiadamy!
W jaki sposób złożyć skargę?
Zdarzają się niestety przypadki, gdy proces świadczeń opieki zdrowotnej nie przebiega w prawidłowy sposób. Co trzeba w takiej sytuacji zrobić, do kogo się zwrócić? Przeczytaj!
Wypoczynek bez EKUZ
Nie trzeba mieć Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jej posiadanie nie ma charakteru obowiązkowego. Warto jednak zdecydować się na wyrobienie wyrobienie tej karty. Jednak co w przypadku, gdy tego nie zrobimy?
Podstawowa opieka zdrowotna - sprawdź do czego masz prawo
Co trzeba zrobić, żeby korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej? Jakie jako pacjenci mamy prawa? Co nam przysługuje? Są to pytania na które każdy powinien znać odpowiedź, dbając o swoje zdrowie.