Aktualne badania w Twoim województwie
Dowiedz się, czy warto je stosować i gdzie szukać tych najlepszych.
Jak działają tabletki odchudzające?
Środki wspomagające odchudzanie działają na kilka sposobów. Do wyboru masz następujące rodzaje preparatów:
- Środki hamujące łaknienie - zawierają one zazwyczaj dużo błonnika lub innych włókien, które pochłaniają wodę i zwiększają swoją objętość. Dzięki temu wypełniają żołądek i eliminują uczucie głodu. Aby dały taki efekt, należy pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów.
- Środki zmniejszające wchłanianie tłuszczu - zawierają one substancje wiążące i pochłaniające tłuszcz, takie jak na przykład chitozan. Dzięki niemu tłuszcz nie jest przyswajany przez organizm, który musi zacząć spalać jego zapasy, co sprzyja odchudzaniu.
- Tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu - ten rodzaj suplementu przyspiesza metabolizm i przez to spalanie tłuszczu dzięki zawartości takich substancji jak kofeina czy karnityna.
Tabletki odchudzające skutecznie wspomagają utratę wagi, pamiętaj jednak, że same w sobie nie zagwarantują Ci idealnie szczupłej sylwetki. Powinny być tylko jednym z elementów zdrowego odchudzania. O pozostałych przeczytasz między innymi w artykule "10 cennych wskazówek, jak odchudzać się mądrze i skutecznie!".
Czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne?
Tak, o ile odpowiednio je stosujesz. Po pierwsze, nie kupuj preparatów nieznanego pochodzenia przez internet, bo mogą one zawierać podejrzane substancje, groźne dla zdrowia. Kupuj tabletki na odchudzanie w renomowanych aptekach, stacjonarnych lub internetowych jak www.wapteka.pl. Wtedy masz pewność, że są one całkowicie bezpieczne i zawierają wyłącznie przebadane składniki odchudzające, na przykład wyciągi roślinne.
Pamiętaj też, żeby przed przyjęciem tabletek dokładnie przeczytać ulotkę i stosować się do jej zaleceń. Jeśli przyjmujesz na stałe jakieś leki lub cierpisz na chorobę przewlekłą, przed rozpoczęciem brania tabletek skonsultuj to z lekarzem. Preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu mogą na przykład przyspieszać puls, co może być groźne dla osób z chorobami serca czy nadciśnieniem. Niektóre suplementy, na przykład z błonnikiem, mogą też utrudniać wchłanianie przyjmowanych na stałe leków, dlatego warto omówić wcześniej ich branie z lekarzem.
Nad wynalazkiem przez kilka lat pracowali naukowcy z Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwszy materiał do badań w postaci dwóch małych krążków z poro... czytaj dalej