Reklama
Czy tabletki na odchudzanie mają sens?

Dowiedz się, czy warto je stosować i gdzie szukać tych najlepszych.

Jak działają tabletki odchudzające?

Środki wspomagające odchudzanie działają na kilka sposobów. Do wyboru masz następujące rodzaje preparatów:

 - Środki hamujące łaknienie - zawierają one zazwyczaj dużo błonnika lub innych włókien, które pochłaniają wodę i zwiększają swoją objętość. Dzięki temu wypełniają żołądek i eliminują uczucie głodu. Aby dały taki efekt, należy pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów.

- Środki zmniejszające wchłanianie tłuszczu - zawierają one substancje wiążące i pochłaniające tłuszcz, takie jak na przykład chitozan. Dzięki niemu tłuszcz nie jest przyswajany przez organizm, który musi zacząć spalać jego zapasy, co sprzyja odchudzaniu.

- Tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu - ten rodzaj suplementu przyspiesza metabolizm i przez to spalanie tłuszczu dzięki zawartości takich substancji jak kofeina czy karnityna.

Tabletki odchudzające skutecznie wspomagają utratę wagi, pamiętaj jednak, że same w sobie nie zagwarantują Ci idealnie szczupłej sylwetki. Powinny być tylko jednym z elementów zdrowego odchudzania. O pozostałych przeczytasz między innymi w artykule "10 cennych wskazówek, jak odchudzać się mądrze i skutecznie!".

Czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne?

Tak, o ile odpowiednio je stosujesz. Po pierwsze, nie kupuj preparatów nieznanego pochodzenia przez internet, bo mogą one zawierać podejrzane substancje, groźne dla zdrowia. Kupuj tabletki na odchudzanie w renomowanych aptekach, stacjonarnych lub internetowych jak www.wapteka.pl. Wtedy masz pewność, że są one całkowicie bezpieczne i zawierają wyłącznie przebadane składniki odchudzające, na przykład wyciągi roślinne. 

Pamiętaj też, żeby przed przyjęciem tabletek dokładnie przeczytać ulotkę i stosować się do jej zaleceń. Jeśli przyjmujesz na stałe jakieś leki lub cierpisz na chorobę przewlekłą, przed rozpoczęciem brania tabletek skonsultuj to z lekarzem. Preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu mogą na przykład przyspieszać puls, co może być groźne dla osób z chorobami serca czy nadciśnieniem. Niektóre suplementy, na przykład z błonnikiem, mogą też utrudniać wchłanianie przyjmowanych na stałe leków, dlatego warto omówić wcześniej ich branie z lekarzem.

 

 

 

Podziel się
Następny artykuł

Blisko 40% Polaków uważa, że do postawienia prawidłowej diagnozy medycznej potrzeba trzech lub więcej wizyt u lekarza. Jednocześnie, prawie połowa ank... czytaj dalej