Reklama
Chudnij z zieloną herbatą!

Zielona herbata ma przyjemny i niezwykły smak, dobrze gasi pragnienie. Ma wiele właściwości leczniczych, jest bogata w przeciwutleniacze, minerały i pomaga być młodym, szczupłym i aktywnym. Największym atutem tej herbaty jest szybki i długotrwały efekt utraty nadmiernych kilogramów.

Zalety spożywania zielonej herbaty

 Zalety tego orientalnego napoju opierają się na jego wspaniałej kompozycji. Napój ten zawiera wiele pierwiastków śladowych i witamin. Zielona herbata jest bogata w witaminy z grupy B, zawiera dużo kwasu askorbinowego, witaminy K i PP, dużo fluoru użytecznego dla zębów, szczególnie, jeśli płucze się usta herbatą przez kilka minut. Ma miedź, mangan i trochę cynku, dobre dla oczu i paznokci.

Poza tym zawiera w swoim składzie aromatyczne związki, które działają jak antyoksydanty i chronią komórki organizmu przed starzeniem. Aktywują także metabolizm i spalanie nadmiaru tłuszczu w komórkach. Siła działania przeciwutleniającego zielonej herbaty wyprzedza nawet witaminę C. Picie zielonej herbaty to sposób na skorygowanie wagi, która pojawia się w wyniku aktywacji metabolizmu organizmu. Pozwala pozbyć się nadmiernej akumulacji toksyn, soli metali ciężkich, różnego rodzaju toksyn jelitowych. Herbata aktywuje ich usuwanie z organizmu i przetwarzanie w wątrobie.

 Zielona herbata idealnym sposobem na odchudzanie działa jeszcze w jeden, magiczny sposób - łagodnie tłumi apetyt. Jeśli odczuwa się nadmierny apetyt, wystarczy, wypić filiżankę zielonej herbaty bez cukru i zniknie on na kilka godzin. W ten sposób łatwo jest uniknąć objadania się, szczególnie, jeśli pije się herbatę pół godziny przed obfitym obiadem lub kolacją.


Metody odchudzania z zieloną herbatą

Istnieje kilka metod odchudzania na zielonej herbacie:

Dziesięciodniowa dieta z zieloną herbatą sugeruje posiłki niskokaloryczne i spożywanie zielonej herbaty. Lepiej jest ją pić podczas posiłków: śniadanie, obiad, podwieczorek, a między nimi jeszcze trzy razy. Ale po 18 godzinie nie należy już pić zielonej herbaty, ponieważ może zaburzyć nocny wypoczynek. Dlaczego? W herbacie jest dużo kofeiny.

 Schemat jest prosty: za każdym razem należy zaparzyć słabą zieloną herbatę bez cukru i spożywać 6 razy dziennie. Dopuszcza się mieszanie jednej filiżanki dziennie z mlekiem lub łyżką miodu. Gdy spożywa się herbatę, można szybko zauważyć znaczny spadek apetytu, więc będzie się jeść mniej, ale witaminy i minerały z herbaty uzupełniają cenne składniki w organizmie. Średnio dzięki diecie niskokalorycznej i zielonej herbacie można łatwo i naturalnie stracić trzy lub cztery dodatkowe kilogramy.

l Istnieje również specjalny program błyskawicznie - odchudzający z zieloną herbatą, ale jest on używany nie dłużej niż jeden dzień. Stosuje się go w przypadku, gdy ktoś chce wejść w obcisłe dżinsy lub wieczorową sukienkę. Istotą jest spożywanie zielonej herbaty parzonej w mleku: potrzebna jest szczypta herbaty na litr mleka. Jeśli ktoś nie lubi mleka, może po prostu zaparzyć zwykłą zieloną herbatę i dodać do niej mleko przed piciem.

 Wystarczy jeden dzień, w którym trzeba wypić od dwóch do dwóch i pół litra napoju. Kilka razy dziennie można dodać miód do herbaty, jeśli jest ktoś bardzo zmęczony jedynie smakiem herbaty. Średnio, ze względu na moczopędny efekt działania zielonej herbaty, można stracić nawet dwa kilogramy. Aby lekko przetrwać taki dzień postu, mleko i herbata dają uczucie sytości.

 

Podziel się
Następny artykuł

Codzienna dieta powinna być bogata w witaminy, składniki mineralne, wapń, wysokowartościowe białko i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega... czytaj dalej