Reklama
Zadbaj o zdrowie dziecka od pierwszych dni życia

Obecna wiedza, ale i świadomość odnośnie dbania o zdrowie naszych dzieci jest nieporównywalnie większa od tej, którą dysponowali nasi rodzice czy też dziadkowie.

To często właśnie dzięki tej wiedzy tak chętnie wybieramy się z dziećmi do lekarza specjalisty w wielu sprawach. Wczesne przebadanie i wykrycie pewnych nieprawidłowości może bowiem być niesamowicie korzystne dla samego dziecka, przede wszystkim pozwalając unikać w przyszłości rozmaitych chorób i komplikacji.

Najczęstsze dolegliwości i schorzenia niemowląt

Alergie, problemy przy karmieniu, bolesne kolki, drobne infekcje i biegunki. To tylko nieliczne z problemów, z którymi do pediatry zgłaszają się rodzice z niemowlętami. Bardzo często wykonywane są również rozmaite badania laboratoryjne i diagnostyka obrazowa w celu wczesnego wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości małych organizmów.

Dobra przychodnia pediatryczna – klucz do zdrowia dziecka

Dla wielu rodziców największym stresem jest znalezienie odpowiedniej opieki pediatrycznej dla ich pociech. System NFZ zwykle nie jest w stanie zaproponować rozwiązań, które będą odpowiednie zarówno pod względem jakości wykonywanych usług medycznych, a przy tym o odpowiedniej dostępności. To właśnie dlatego wielu rodziców w miastach takich jak Warszawa, decyduje się na kliniki i przychodnie prywatne, których oferta jest zresztą bardzo rozszerzona i obejmuje wiele usług diagnostycznych na najwyższym poziomie oraz konsultacje z najlepszymi ekspertami.

Centrum Medyczne MamiClinic.pl na warszawskiej Woli to jedno z tych miejsc w stolicy, któremu ufa wiele młodych par, chcących, by ich ciąża była prowadzona w doskonały sposób, ale również w trosce o to, by po porodzie otrzymywać odpowiednie wsparcie medyczne w dziedzinie pediatrii dla swoich nowo narodzonych pociech.

Wizyty patronażowe – opieka medyczna od pierwszych tygodni życia

Ciekawym rozwiązaniem dla rodziców troszczących się o zdrowie ich pociech są tak zwane wizyty patronażowe. To rodzaj wizyty medycznej, która odbywa się w przychodni pediatrycznej lub w domu młodych rodziców. Wizyta taka zwykle ma miejsce pomiędzy pierwszym a czwartym tygodniem życia małego dziecka. W jej trakcie lekarz pediatra oceni w jaki sposób dziecko rozwija się poza organizmem matki, a także wesprze rodziców w pierwszych trudnych zadaniach takich jak karmienie dziecka, pielęgnacja oraz szczepienia obowiązkowe i dodatkowe. Bardzo ważne jest, aby na takiej wizycie posiadać ze sobą wypis ze szpitala z okresu porodu, ponieważ w nim również znajdują się cenne informacje, które mogą pomóc prawidłowej ocenie rozwoju.

Podziel się
Następny artykuł

Rozpoznanie ADHD u dziecka jest bardzo trudne, ponieważ polega na wnikliwej obserwacji jego zachowań. Często rodzice bagatelizują objawy ADHD, które w... czytaj dalej