Reklama
Wkładki ortopedyczne - na wady postawy i korekcję stopy

 

Nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe, mają problemy ze stopami. Najczęściej odpowiadają za nie nieprawidłowości w budowie anatomicznej, ale nie tylko. Schorzenia układu kostno-stawowego, np. wady postawy również mogą przyczynić się do dyskomfortu podczas chodzenia.

Wkładki ortopedyczne najlepszy, remedium na bolące stopy i wady postawy!

Dlaczego stosowanie wkładek ortopedycznych ma sens? Odpowiedź jest prosta! Dzięki nim stopa i stawy są odciążone. Dolegliwości bólowe stają się mnie dotkliwe, a wady postawy są korygowane. Niekiedy ból stóp mylnie jest diagnozowany, dlatego zawsze warto skorzystać z fachowej porady lekarskiej. Czasami problem trwa wiele lat, nawarstwia się, a najlepszym lekarstwem mogą okazać się wkładki ortopedyczne. Proste w użyciu, niedrogie i łatwo dostępne. Stosowane przez dłuższy czas pomagają skutecznie.

Bardzo często z tego typu produktów korzystają dzieci i młodzież. Za pomocą wkładek leczy się płaskostopie u dzieci, a przede wszystkim problemy z wadami kręgosłupa. Stawy i kości młodego człowieka są jeszcze bardzo plastyczne, dlatego stosunkowo łatwo je skorygować.

Jakie są rodzaje wkładek ortopedycznych? Które, kiedy stosować?

Na początku trzeba zaznaczyć, że wkładki ortopedyczne nosi się przy dużych wadach ortopedycznych, ale też profilaktycznie. Jeśli problem, jeśli duży, wtedy trzeba zamówić wkładkę na wymiar. Tylko idealne dobrane parametry przyniosą efekty.

Profesjonale zakłady, czy sklepy ortopedyczne oferują wkładki najlepszej jakości. Wykonane z najlepszych materiałów i z dużą precyzją szybciej leczą i korygują. Wśród tego typu produktów można wyróżnić m.in. wkładki termoplastyczne, które wykonuje się poprzez odcisk atramentowy stopy. Drugi rodzaj wkładek to te zrobione na podstawie badania komputerowego (uważa się, że jest to produkt bardzo skuteczny). Natomiast trzeci rodzaj wkładek wykonuje się na podstawie miary gipsowej. Dokładniej zostały one opisane tutaj: https://zow-warszawa.com.pl/.

Jaka wada, taka wkładka!

Wkładki ortopedyczne powinno dobierać się przede wszystkim ze względu na rodzaj schorzenia. Za ich pomocą można odciążyć piętę lub skorygować wysokość stopy. Dostępne są również wkładki unoszące wewnętrzną część stopy (suponujące) i jej zewnętrzną część (pronujące).

Jeśli wada jest nieznacząca, wtedy wystarczy kupić wkładkę gotową. Systematyczne noszenie jej poprawi komfort chodzenia i skoryguje dysproporcje anatomiczne.

Kupując wkładki anatomiczne, należy zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej spotyka się w tego typu produktach miękką, dobrej jakości skórę bądź kolipomer. Warto też zaznajomić się z wkładkami mającymi charakter bardziej relaksacyjny. Należy tu wspomnieć o wkładkach silikonowych czy lateksowych używanych np. do biegania. Wkładki różnią się także kształtem i rodzajem zastosowanej technologii.

Wybór jest bardzo duży, dlatego nie można wybierać wkładek nieroztropnie. Im lepiej dopasowana wkładka do stopy i wady, tym szybsze efekty się osiągnie.

 

Podziel się
Następny artykuł

Fitness medyczny to nowość przeznaczona dla osób aktywnie uprawiających sport. Pomaga przygotować ciało do startu w maratonie lub wyścigu triathlonowy... czytaj dalej