Reklama
Warszawa: bezpłatne zajęcia fitness dla Mam z dziećmi

Bycie mamą to z jednej strony wielkie szczęście, radość i duma, z drugiej zaś olbrzymia zmiana dla kobiety, która wiąże się z nowymi wyzwaniami i obowiązkami. To również szereg pytań i wątpliwości dotyczących m.in. pielęgnacji, opieki, zaspokajania potrzeb i wsparcia w prawidłowym rozwoju dziecka.

Projekt „Fajny czas Mamy” to cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, które są formą wsparcia dla Was – kobiet i matek, które mierzą się z nowymi aktywnościami i zadaniami związanymi właśnie z rolą mamy.

Już 24 października br. zapraszamy na kolejny warsztat z cyklu „Fajny czas Mamy” organizowany przez spółkę MARYWILSKA 44. Tym razem będą to bezpłatne zajęcia fitness dla dwóch grup uczestniczek:

godz. 10:30-11:15
FITNESS DLA KOBIET W CIĄŻY

godz. 12:00-12:45
FITNESS Z DZIECKIEM

Zajęcia odbędą się w Energy Fitness Club w Centrum Handlowym MARYWILSKA 44, hala F, wejście nr 14.

Udział w zajęciach jest bezpłatny – wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowa pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

Zajęcia poprowadzi Paula Jasińska – trener personalny, sędzia sportów sylwetkowych, instruktor kulturystyki oraz fitness. Posiada międzynarodowe uprawnienia poparte licznymi certyfikatami m.in. Polskiej Akademii Sportu. Specjalizuje się w treningu siłowym, funkcjonalnym, a także z osobami starszymi i kobietami w ciąży. W swojej pracy pomaga utrzymać dobrą formę i zdrowe ciało, jak również powrócić do sylwetki marzeń. Pasjonuje się sportem i pracą z ludźmi, dlatego trening pod jej opieką to wyzwanie dające satysfakcję obydwu stronom. Od wielu lat pracuje dla marki Energy Fitness pełniąc funkcję trenera, instruktora fitness oraz managera regionalnego.

FITNESS W CIĄŻY
Zajęcia specjalnie przygotowane i dostosowane dla kobiet w ciąży prowadzone będą przy spokojnej muzyce. Zaczną się od ćwiczeń rozgrzewkowych, mających na celu pobudzenie krążenia. Następnie odbędzie się blok ćwiczeń wzmacniających mięśnie głębokie oraz poprawiających ruchomość kręgosłupa i uelastyczniających mięśnie miednicy. Na koniec trenerka zaproponuje ćwiczenia oddechowe i rozciągające, czyli tzw. stretching.

FITNESS Z DZIECKIEM (dziecko w wieku od 6 m-cy do 2 lat)
Zajęcia dla młodych mam, które po porodzie chcą wrócić do formy rozpoczną się krótką rozgrzewką. Następnie będzie blok ćwiczeń wzmacniających i poprawiających przemianę materii. Zajęcia zakończą się ćwiczeniami rozciągającymi i wyciszającymi.
Podczas ćwiczeń dziecko będzie spełniało funkcję „naturalnego ciężarka”. Taka aktywność fizyczna kobiety ze swoim dzieckiem jest doskonałym sposobem zarówno na poprawę kondycji, jak i ciekawą formą zabawy i okazją do budowania wzajemnej więzi.

Jakie korzyści wynikają z cyklicznego uczestnictwa w zajęciach?
Regularne treningi mają wiele plusów. Są to m.in.:
1. stabilizacja kręgosłupa
2. zapobieganie bólowi odcinka lędźwiowego
3. zapobieganie obrzękom nóg
4. rozwój mięśni aktywnych przy porodzie
5. poprawa funkcjonowania układu oddechowego
6. wzrost pojemności płuc
7. zwiększenie przepływu krwi – lepsze dotlenienie płodu
8. rozciąganie i uelastyczniania mięśni brzucha i miednicy
9. poprawa przemiany materii
10. zmniejszenie lęku przed porodem
11. łatwiejszy i krótszy poród
12. szybsza rekonwalescencja po porodzie

! Ważne informacje dla uczestniczek zajęć !
Aby móc uczestniczyć w zajęciach wymagane jest zaświadczenie lekarskie lub podpisanie na miejscu oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach.

Na zajęcia prosimy zabrać:
1. wygodny strój, przewiewny i niekrępujący ruchów
2. sportowe obuwie na białej podeszwie
3. ręcznik do położenia na matę
4. butelkę wody + picie dla maluszka

Około godzinę przed zajęciami wskazane jest spożycie lekkostrawnego posiłku.

***
Kiedy: 24 października 2019 r.

- godz. 10:30-11:15
FITNESS DLA KOBIET W CIĄŻY
Dostęp do szatni od godz. 10.00.

- godz. 12:00-12:45
FITNESS Z DZIECKIEM
Dostęp do szatni od godz. 11:45.

Gdzie: ENERGY FITNESS CLUB – hala F, wejście nr 14 w Centrum Handlowym MARYWILKSA 44, Warszawa, ul. Marywilska 44

WSTĘP WOLNY – po wcześniejszym zgłoszeniu na adres: fajnyczasmamy@marywilska44.com

Zapraszamy! 

Źródło: https://www.facebook.com/events/572413973222813/

Podziel się
Następny artykuł

Mieszkańcy Warszawy, możecie zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo, bo przecież jest ono tak szalenie ważne! Każdy z Was powinien posiadać podstawy s... czytaj dalej