Reklama
Warszawa: darmowe szczepienia przeciw wirusowi HPV dla nastolatków

Warszawa: bezpłatne szczepienia przeciw hpv

W Polsce ponad 70% wszystkich przypadków zachorowań na raka szyjki macicy jest wywołanych przez wirus brodawczaka ludzkiego.  Zatroszczcie się o zdrowie swoich córek!

Z programu "HPV 12" mogą skorzystać dziewczęta i chłopcy w wieku 12 lat (po ukończeniu 12 roku życia, a przed ukończeniem 13 roku życia – jeden rocznik), zamieszkałe na terenie Warszawy. Wiek dziecka dotyczy podania pierwszej dawki szczepionki - druga dawka może zostac podana już po ukończeniu 13. roku życia.

Przed wykonaniem szczepienia niezbędna jest konsultacja lekarska (wywiad i badanie lekarskie) w celu wykluczenia przeciwwskazań, po której dziewczynka lub chłopiec zostanie zakwalifikowane do szczepienia. Badanie lekarskie nie jest wykonywane w ramach programu oraz nie jest finansowane z budżetu m.st. Warszawy - wykonuje je m.in. lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (lekarz rodzinny).

Poniżej dostępna jest lista placówek wykonujących szczepienia. Uwaga: prosimy o wcześniejszy kontakt z przychodnią w celu umówienia wizyty. 

 

  1. Wykaz realizatorów programu (plik: dzielnice_realizatorzy_hpv.pdf, rozmiar pliku: 290.34 KB)

Zachęcamy do skorzystania! 

Źródło: http://www.um.warszawa.pl/

Podziel się
Następny artykuł

Czy wiesz, że na nadciśnienie choruje aż co trzeci Polak? Nadciśnienie to jedna z chorób naszych czasów. Dotyka ona naszych bliskich oraz nas samych.... czytaj dalej