Reklama
Warszawa: bezpłatna kolonoskopia

Nowotwór złośliwy jelita grubego jest drugim pod względem umieralności nowotworem w Polsce u obu płci. Polska należy już do krajów w UE o najwyższej liczbie zachorowań z powodu raka jelita grubego i ta liczba wciąż rośnie. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że w 2025 r. na raka jelita grubego zachoruje ponad 24 000 osób! W Polsce na raka jelita grubego umiera 12 000 osób rocznie. Te niepokojące dane skłoniły Ministerstwo Zdrowia do wdrożenia Programu badań przesiewowych raka jelita grubego, w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych”, którego partnerem jest ENEL-MED S.A.

Celem programu jest zwiększenie wykrywalności i wyleczalności raka jelita grubego oraz zmniejszenie zachorowalności i śmiertelności pacjentów, poprzez wykrycie choroby i podjęcie leczenia we wczesnym stadium zaawansowania nowotworu.

Kryteria udziału w programie:
• Wiek 50 – 65 lat
• od 40 – 49 lat, gdy w rodzinie krewny I stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) chorował/choruje na raka jelita grubego
• od 25 – 49 lat, gdy w rodzinie występuje zespół Lyncha (konieczne jest zaświadczenie
z poradni genetycznej)
• od 20 – 49 lat, gdy w rodzinie występuje zespół polipowatości FAP (konieczne jest zaświadczenie z poradni genetycznej)

Kryteria wykluczenia z programu:
• Objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego (krew w kale/anemia, niezamierzone chudnięcie, zmiana rytmu wypróżnień utrzymujące się ponad 3 m-ce)
• Kolonoskopia wykonana w ciągu ostatnich 10 lat

Oddziały ENEL-MED w Warszawie realizujące program:
1. Oddział Postępu, ul. Postępu 6
2. Oddział Ursus, ul. Prystora 8
3. Oddział Zacisze, ul. Gilarska 86C

Szczegółowe informacje o badaniu: od poniedziałku do piątku, godz.: 8:00 -20:00 pod numerem: (22) 431 35 53.

Źródło: https://piaseczno.eu

Podziel się
Następny artykuł

Jest to forma treningu grupowego, u podstaw którego leżą założenia dotyczące kognitywnego nauczania społecznego. W praktyce oznacza to, że w czasie zd... czytaj dalej