Reklama
Warszawa: Akademia Psychosomatyki - Jak radzić sobie ze stresem?

Stres jest elementem naszego życia. Może działać mobilizująco, ale doświadczanie stresu w długim okresie czasu, nawet jeśli jest on na umiarkowanym poziomie może nieść fatalne skutki dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Każdy z nas doświadcza sytuacji stresujących, to jak reagujemy w dużej mierze zależy od nas samych, od naszych umiejętności radzenia sobie ze stresem, w tym w odniesieniu do umiejętności poszukiwania wsparcia.Kluczowe znaczenie w radzeniu sobie ze stresem ma PROFILAKTYKA, czyli podejmowanie różnego rodzaju konstruktywnych działań, które zwiększają nasze zdolności radzenia sobie ze stresem oraz mają na celu zapobieganie negatywnym skutkom stresu.

Jak stres wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne? Jakie są konsekwencje doświadczania stresu? W jakim stopniu możemy decydować o naszym samopoczuciu? Jakie są różnice doświadczania stresu związane z płcią? Jak lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu osobistym i zawodowym?

Odpowiedzi na te pytania spróbujemy znaleźć podczas piątkowego spotkania z psychologią, które poprowadzi dr hab. prof. APS Mariola Wolan-Nowakowska psycholog i pedagog. Od wielu lat łączy pracę naukową z praktyką psychologiczną prowadząc warsztaty psychoedukacyjne oraz psychoterapię.

Czas:  04 października 2019, piątek o 19. 45
Miejsce: Warszawa - Ochota, ul. Grójecka 75 Ośrodek Kultury Ochoty
Zapisy: Obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez stronę https://www.mariolawolan.pl/piatek-z-psychologia/
Kontakt:

kontakt@mariolawolan.pl

502 579 464

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.mariolawolan.pl

Podziel się
Następny artykuł

Już niebawem w Warszawie odbędzie się bezpłatny wykład ZROZUMIEĆ DEPRESJĘ I ODZYSKAĆ CHĘĆ ŻYCIA - jak zadbać o siebie by nie utknąć w pułapkach depres... czytaj dalej