Reklama
Tunelowy sterylizator powietrza - efektywne i bezpieczne oczyszczanie powietrza

 

Tunelowy sterylizator powietrza to nowoczesne urządzenie, którego zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza przed rozprzestrzenianiem się bakterie, grzybów, pleśni i wirusów. Urządzenia tego typu znane są w głównej mierze z gabinetów kosmetycznych, jednak coraz częściej można je zobaczyć w prywatnych domach. Wpływ na to ma wiele czynników, jak chociażby smog, który jest zmorą wszystkich ludzi na świecie. Jak działa tunelowy sterylizator powietrza? Dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego filtra węglowego? I jakie zalety ma ten sprzęt?

Co to jest i jak działa tunelowy sterylizator powietrza?

Sterylizatory powietrza o budowie tunelowej to urządzenia nowoczesne, które charakteryzują się wysoką skutecznością działania. Ich budowa jest prosta, a jedną z najważniejszych części, która się w nich znajduje, to lampa imitująca promieniowanie UV-C. Wiązki światła UV-C znane są człowiekowi od wielu lat, jednak nie są one w stanie przebić się przez atmosferę ziemską, dlatego też nie docierają do niej. W tunelowych sterylizatorach powietrza ruch odbywa się poprzez zaciąganie powietrza od spodu, oczyszczanie go z mikroorganizmów, a następnie jego oddawanie do pomieszczenia. Ponadto w trakcie pracy urządzenia nie ma konieczności opuszczania pokoju, czy też gabinetu kosmetycznego. Sprzęt taki jak Purello, który można znaleźć na https://4med.eu/purello/, pozwala na przeprowadzanie dezynfekcji nawet podczas wykonywania zabiegu.

W pierwszym etapie oczyszczania powietrze jest zasysane od spodu, gdzie najpierw przechodzi przez filtr węglowy. Odpowiedzialny on jest za zebranie cząstek stałych i odorów. Następnie powietrze po wstępnej filtracji przemierza drogę wzdłuż lamp UV-C, które zabijają do 99% drobnoustrojów chorobotwórczych. Ruch powietrza wymusza praca wentylatora, który charakteryzuje się bardzo cichą i wydajną pracą. W ostatnim etapie, powietrze wysterylizowane, wolne od bakterii, pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów, wydostaje się na zewnątrz poprzez otwory wylotowe. Co istotne, nowoczesne tunelowe sterylizatory powietrza samoczynnie oczyszczają filtr węglowy, który zbiera bakterie, ponieważ również do niego docierają promienie UV-C.

Jakie zalety ma tunelowy sterylizator powietrza?

Tunelowy sterylizator powietrza to urządzenie zaawansowane technologicznie, dzięki czemu jego praca jest wydajna i cicha. Ważne jest, aby podczas wyboru sprzętu zwracać uwagę na jego parametry i wielkość pomieszczeń, w jakich będzie miał działać. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego też ich wybór nie jest zbyt skomplikowany. Tunelowe sterylizatory powietrza mają wiele zalet. Przede wszystkim są bezpieczne dla człowieka. W przeciwieństwie do urządzeń, które ozonują powietrza, w przypadku tego sprzętu nie ma konieczności opuszczania pomieszczenia.

Urządzenia tego typu charakteryzują się także wysoką skutecznością, ponieważ likwidują do 99% zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Niegdyś wykorzystywane one były tylko i wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, ale dziś są ogólnodostępne i z powodzeniem sprawdzają się w domowych warunkach. Warto tutaj dodać, że bez problemu radzą sobie ze smogiem, który każdą szczeliną dostaję się do domu. Wybierając tunelowy sterylizator powietrza do swojego domu, dba się więc o swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych.

 

Podziel się
Następny artykuł

Wśród rosnącej liczby chorób alergicznych warto zwrócić uwagę na alergie pokarmowe. Niepożądane reakcje na pokarmy należy nazywac nadwrażliwością na p... czytaj dalej