Reklama
Szafy kartotekowe przystosowane do dokumentacji medycznej

Kartoteki przechowujące wszelkie informacje medyczne o pacjencie muszą być archiwizowane i przechowywane przez długie okresy czasu. W związku z tym, każda przychodnia, szpital oraz klinika potrzebuje odpowiednich mebli do przechowywania akt. Szafy kartotekowe na dokumentacje medyczną powinny spełniać kilka istotnych czynników. Najważniejsze z nich to oczywiście bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Czym kierować się przy wyborze szafy kartotekowej?

Szafy na dokumentację medyczną

Meble przystosowane do kartotek medycznych powinny być przede wszystkim dostosowane do formatu B5. Jest to bowiem standardowy format kopert, w którym przechowuje się wszystkie informacje na temat pacjenta. Zaletą takiego systemu archiwizowania jest oczywiście możliwość składowania wielu mniejszych formatów w dużej kopercie przypisanej do pacjenta.

Podstawowym czynnikiem, którym należy kierować się przy wyborze szafy kartotekowej, jest zatem właściwy rozmiar szuflad. W zdecydowanej większości przypadków, doskonale sprawdzą się szafy dostosowane właśnie od formatu B5. Jest on bardzo popularny wśród producentów zajmujących się projektowaniem szaf kartotekowych.

Bezpieczne przechowywanie dokumentów

Metalowa szafa kartotekowa z dokumentacją medyczną często waży grubo ponad 100 kilogramów. Tak wysoka waga oznacza konieczność dostosowania szafy do bezpiecznego użytkowania. Meble są wyposażone w specjalne stopki, które umożliwiają idealne wypoziomowanie szafy. Ponadto, liczne szafy kartotekowe w formacie B5 posiadają specjalny mechanizm, który w momencie otworzenia jednej szuflady, automatycznie blokuje pozostałe przed wysunięciem. To eliminuje ryzyko wywrócenia się szafy pod wpływem ciężaru odsuniętych szuflad.

Specjalne prowadnice pozwalają natomiast na swobodne otworzenie ciężkiej szuflady bez wysiłku. Jednocześnie, znajdziemy tu kolejny system zabezpieczający, który wyklucza możliwość wypadnięcia szuflady z prowadnic. O ile w przypadku szafek kuchennych taka sytuacja zakończyłaby się po prostu bałaganem, o tyle przy ciężkiej szufladzie kartotekowej, wypadnięcie szuflady byłoby niebezpieczne. W trosce o bezpieczeństwo akt pacjentów, szafy kartotekowe na dokumentację medyczną są wyposażone w zamek centralny, który automatycznie otwiera i zamyka wszystkie szuflady.

Szafa kartotekowa dostosowana do wyglądu wnętrza

Metalowe, białe szafy kartotekowe mogą się wydawać nieco nudne i bezduszne. Na szczęście, w dobrych sklepach możemy zamówić kolorowe szafy. Szeroka paleta kolorów RAL na pewno pozwoli dostosować szafę do wykończenia wnętrza. Na specjalne życzenie klienta, możliwe jest również wykorzystanie dwóch kolorów (jeden do frontu, a drugi do ścianek bocznych).

Jeśli profesjonalne szafy kartotekowe na dokumentację medyczną są niezbędne dla Twojej działalności gospodarczej, możesz je zamówić w tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/szafy-do-kopert-format-b5-dokumenty-medyczne/. Szeroki asortyment oraz możliwość indywidualnego dostosowania szaf sprawia, że każdy klient znajdzie tu coś dla siebie.

Podziel się
Następny artykuł

Jak często można zmieniać lekarza? Jakie badania może zlecić internista? Gdzie w nocy szukać bezpłatnej pomocy medycznej? Czy chory może pójść do leka... czytaj dalej