Reklama
Sylwester bez alkoholu

Sylwester to jedna z tych imprez, na której nie może zabraknąć szampana. Bąbelki od dawna stanowią trunek, który uświetnia ważne momenty. Statystyki mówią, że Polska jest w czołówce, jeżeli chodzi o ilość spożywanego alkoholu w Europie. Coraz więcej osób decyduje się jednak na świadomą abstynencję. Niektórzy po prostu nie przepadają za smakiem napojów procentowych, inni chcą zachować zdrowie. Dlaczego niektórzy decydują się na imprezę bez alkoholu?

Impreza bez alkoholi

Coraz więcej Polaków ogranicza spożycie alkoholi. Powodów może być wiele. Najczęściej są to problemy zdrowotne. Jedni czują się źle po spożyciu, inni z powodu przyjmowania różnego rodzaju leków nie mogą łączyć ich z procentami. Jeszcze inni stawiają na trzeźwość ze względu na partnera/partnerkę, czy dzieci. Są również tacy, którym alkohol zwyczajnie nie smakuje lub po prostu nie potrzebują go, by się dobrze bawić. Alkoholu nie piją również osoby uzależnione, które walczą z nałogiem lub trwają w abstynencji po przejściu terapii (https://medjol.pl/prywatny-osrodek-uzaleznien-warszawa). Postaw na bezalkoholowe alternatywy, które z pewnością będą świetnie pasować do okazji. Warto pamiętać, że osoba uzależniona nie powinna sięgać także po piwo 0%. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie bezalkoholowy drink z owocami, sokami czy syropami, które nie zawierają alkoholu.

Ze mną się nie napijesz?

Jednym z nawyków jest proponowanie, a następnie niemalże wmuszanie spożycia alkoholu. To sytuacja o tyle niebezpieczna, że osoby, które zaczynają borykać się z chorobą alkoholową, nie potrafią powiedzieć stop. Odmowa dalszego spożywania alkoholu wiąże się z obrazą grupy, niepotrzebnymi komentarzami, czy nawet pijackimi wyzwiskami. Pamiętaj, że abstynencja nie jest powodem do wstydu. Doskonale wiedzą o tym podopieczni, którzy leczą się w ośrodkach zamkniętych (https://medjol.pl/prywatny-osrodek-uzaleznien-lublin). Wychodzenie z uzależnienia to lata pracy, które można zaprzepaścić jednym kieliszkiem, dlatego warto uszanować decyzję danej osoby, zaoferować wsparcie i więcej nie proponować toastu. Jeżeli nie wiesz, jak wygląda proces leczenia uzależnienia, zajrzyj tutaj:  https://medjol.pl/prywatny-osrodek-uzaleznien-lodz. Znajdziesz tam więcej szczegółów dotyczących wychodzenia z alkoholizmu. Warto sprawdzić, z czym boryka się alkoholik, by wiedzieć, jakich zachowań należy unikać.

Coraz większa oferta napoi bezalkoholowych sprawia, że osoby, które lubią podelektować się kieliszkiem wina czy piwem, sięgają po jego bezprocentowe odpowiedniki. Wiele z nich smakowo dużo zyskuje. Dodatkowo syropy barmańskie czy inne likiery są pozbawione alkoholu i świetnie sprawdzają się do drinków. W ofercie możesz znaleźć również szampany, czy prossecoo bezalkoholowe, więc jest czym wznieść toast za nadchodzący, nowy rok.

 

Podziel się
Następny artykuł

Zapalenie gardła może pojawić się wskutek zakażenia wirusami, bakteriami i grzybami. Dzisiaj przyjrzymy się jednak tylko zapaleniu wirusowemu i bakter... czytaj dalej