Reklama
Sprawdzone sposoby na bezdech nocny, o których musisz wiedzieć!

Bezdech nocny albo inaczej senny to naukowe określenie popularnego „chrapania”. Wiele osób bagatelizuje tę dolegliwość. Nieleczony bezdech to przyczyna wielu poważnych dolegliwości. Jest kilka sposobów, dzięki którym raz na zawsze przestaniesz „chrapać”. Sam masz bezdech senny? Chcesz pomóc bliskiej osobie, która zmaga się z takimi dolegliwościami? Oto kilka faktów o których musisz wiedzieć!

Co to jest bezdech nocny?

Bezdech nocny są to powtarzające się epizody zatrzymania powietrza. Efekt tzw. „spłycenia oddechu” musi trwać dłużej niż 10 sekund. Bezdechowi nocnemu zawsze towarzyszy głośne chrapanie. Osoba, która cierpi na bezdech często wybudza się gwałtownie w środku nocy i łapczywie łapie powietrze. W czasie snu organizm się regeneruje. Niestety osoby cierpiące na bezdech często budzą się niewyspane lub rano odczuwają ból głowy i zmęczenie.

Zdrowy tryb życia

Otyłość, zła dieta oraz alkohol to najczęstsze przyczyny bezdechu. Bezdech nocny można opanować eliminując poszczególne „czynniki ryzyka”. Jesteś osobą otyłą? Zadbaj o swoją wagę. Wprowadź zbilansowaną dietę oraz zacznij się ruszać. Nadmierne objadanie się przed snem zwiększa ryzyko wystąpienia bezdechu w nocy. Ostatni posiłek zjedz nie później niż 2 godziny przed snem. Postaw na lekkie potrawy. Postaraj się też nie spożywać nadmiernych ilości alkoholu przed udaniem się spać.

Kiedy do laryngologa?

Nie masz problemów z nadwagą? Jesz wczesną, zdrową kolację i stronisz od alkoholu a mimo to często w trakcie snu pojawia się bezdech nocny? Powinieneś udać się na konsultację laryngologiczną. Przyczyną twoich dolegliwości mogą być polipy w nosie, przewlekłe zapalenie zatok czy krzywa przegroda nosowa. Lekarz dokładnie przebada twój nos, znajdzie przyczynę dolegliwości i wdroży odpowiednie leczenie.

Zaufaj specjalistom

Poszukujesz sprawdzonych metod, które pomogą ci skutecznie wyleczyć bezdech nocny? Skorzystaj z usług specjalistów. Centrum Medyczne Mavit stosuje nowoczesne metody leczenia bezdechu sennego. W niektórych przypadkach specjaliści zalecają leczenie chirurgiczne. Duża część stosowanych metod w leczeniu bezdechu jest małoinwazyjna. Niektóre z nich przeprowadza się przy użyciu lasera diodowego lub endoskopu. Zabiegi stosowane przy użyciu tych narzędzi zapewniają pacjentowi skuteczne rozwiązanie problemu bezdechu, są też niezwykle precyzyjne i bezpieczne.

CM Mavit oferuje także możliwość skorzystania ze specjalistycznej aparatury podczas snu. Jest to skuteczna metoda, która zapobiega chrapaniu i ułatwia odpowiedni przepływ powietrza przez drogi oddechowe.

Podziel się
Następny artykuł

Mieszkańcy Warszawy, odbędzie się warsztat dla pacjentów w chorobie i/lub po jej przebyciu oraz wszystkich zainteresowanych. czytaj dalej