Reklama
Sprawdź w której aptece znajdziesz swój lek!

sprawdz w której aptece znajdziesz swój lek

Już nie musisz odwiedzać wszystkich aptek po kolei z nadzieją, że akurat w kolejnej wreszcie dostaniesz swój lek. Teraz możesz sprawdzić to o wiele szybciej i sprawniej! Dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

  • Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta poinformują Cię o dostępności leku, którego szukasz. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer  800 190 590

    Jak połączyć się bezpośrednio z konsultantem od leków?

  • Wybierz bezpłatny numer  800 190 590
  • Zgłosi się automatyczna sekretarka, która poprosi Cię o wybór tematu rozmowy
  • Z klawiatury telefonu wybierz cyfrę 3. Wtedy połączysz się z konsultantem, który podpowie Ci, gdzie kupisz lek, którego potrzebujesz.

Wybierając cyfrę 3, połączysz się bezpośrednio z konsultantem od leków. Jeśli dzwonisz w innej sprawie, wybierz cyfrę 1 lub 2.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00.

Z infolinii dowiesz się, w której aptece znajdziesz swój lek. Przed wizytą w aptece upewnij się, że lek jest na miejscu. Numer telefonu do apteki poda Ci konsultant podczas rozmowy.

Pamiętaj, że infolinia informuje o dostępności leków. Nie udziela informacji o dawkowaniu leków, ich zamiennikach oraz nie rezerwuje leków w aptece. O te szczegóły zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę.

Źródło: NFZ

Podziel się
Następny artykuł

W komunikacie skierowanym do lekarzy i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz farmaceutów minister zdrowia przedstawił zasady wystawian... czytaj dalej