Reklama
Radom: diagnostyka jajnika - bezpłatne badania

„Na raka jajnika co roku w Polsce zapada ok. 3500 kobiet. Jest to bardzo niebezpieczny przeciwnik, gdyż u około 70% chorych, nowotwór jest rozpoznawany w zaawansowanym stadium, czyli na etapie pojawienia się przerzutów do miejsc oddalonych od jajnika. Zazwyczaj są to narządy zlokalizowane w jamie brzusznej i dlatego część objawów może sugerować schorzenie przewodu pokarmowego.” – mówi Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, ginekolog, onkolog oraz ekspert kampanii „Diagnostyka Jajnika”. Nowotwór ten jest trudny do wykrycia, trudno mu przeciwdziałać, jednak nie ma nic gorszego niż bezczynność. Dlatego też celem kampanii jest nawoływanie kobiet w każdym wieku, żeby oprócz cytologii pamiętały również o dopochwowym USG, dzięki któremu można wykryć zmiany na jajnikach. Tegoroczna odsłona kampanii ma na celu wzbudzić w kobietach nawyk dokładnej obserwacji ciała i reagowania na sygnały, które daje organizm. Ze względu na złożoność leczenia raka jajnika, w przypadku podejrzenia lub rozpoznania histopatologicznego tego nowotworu należy dążyć do diagnostyki i rozpoczęcia leczenia w specjalistycznych placówkach medycznych, które ze względu na doświadczenie posiadają najlepszą skuteczność terapeutyczną w tym obszarze.

W tegorocznej odsłonie kampanii chcemy wzbudzić w kobietach nawyk dokładnej obserwacji ciała i reagowania na sygnały, które daje nam organizm. Aktywne życie zawodowe, czy realizacja kolejnych celów nie pozwalają na dostateczną uważność. Chcemy wyczulić kobiety na obserwację swojej sylwetki. Uruchamiamy w kobietach szersze postrzeganie tego, co dzieje się z ich organizmem. Cel kampanii 14 listopada 2019 r. startuje V odsłona ogólnopolskiej społecznej kampanii Diagnostyka Jajnika, OBSERWUJ – i nie daj się zaskoczyć rakowi jajnika!

„W leczeniu raka jajnika do chirurgii i leczenia systemowego dołącza, jako niezbędne wsparcie, leczenie żywieniowe. Chorzy onkologicznie są szczególnie narażeni na niedożywienie i możliwość związanych z tym powikłań, łącznie z modyfikacją (ze zmianami) rytmu leczenia, co może mieć wpływ na powodzenie terapii. Łatwo wiec jest zrozumieć potrzebę odpowiedniego żywienia przed, w trakcie i po leczeniu przeciwnowotworowym, celem poprawy wyników i podniesienia jakości życia naszych pacjentek” - mówi lek. Piotr Klimczak, Kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej, specjalista ginekologii onkologicznej z Opolskiego Centrum Onkologii.

 W czasie trwania kampanii kobiety z całej Polski będą mogły skorzystać z darmowych badań - USG przezpochwowych.

Placówki medyczne, które dotychczas włączyły się w akcje to:

  • Radomskie Centrum Onkologii.

Kampania rozpoczyna się 14.11.2019 i trwa do 14.12.2019 r.

Źródło: Kwiat Kobiecości

Podziel się
Następny artykuł

Osoba, która spostrzegła kleszcza wkłutego w skórę powinna usunąć go jak najszybciej. Im dłużej kleszcz ma kontakt z krwią człowieka, tym większe jest... czytaj dalej