Reklama
Krótsze kolejki na rezonans magnetyczny i tomografię komputerową!

Koniec z kolejkami na badania!  Została podjęta decyzja o bezlimitowym finansowaniu świadczeń diagnostyki obrazowej - tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Będzie je można teraz wykonać praktycznie od ręki.  Jeśli chodzi o rezonans magnetyczny, kolejki w przypadkach stabilnych skróciły się o nawet dwa miesiące, w pilnych o ponad miesiąc. W przypadku tomografii komputerowej w stabilnych przypadkach kolejki są krótsze o miesiąc, a w pilnych – o kilkanaście dni. 

Bezlimitowe finansowanie obowiązuje od 1 kwietnia. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie gwarantował zwiększenie kontraktów placówek raz na kwartał, adekwatnie do wartości wykonanych świadczeń. Oznacza to, że NFZ sfinansuje wszystkie wykonane świadczenia co pozwoli na zwiększenie dostępności do świadczeń, tym samym skrócenie kolejek.

Wprowadzone w życie zmiany umożliwią do końca bieżącego roku znaczące skrócenie terminów oczekiwania na badania diagnostyki obrazowej.  

Jeśli oczekują już Państwo w kolejce na rezonans czy tomografię, a chcielibyście szybciej skorzystać z badania zachęcamy do skorzystania z niżej wymienionych miejsc. Wystarczy odebrać skierowanie z wybranej wcześniej placówki i poinformować o zmianie miejsca badania. Oryginał skierowania wystarczy dostarczyć do pracowni, gdzie kolejka jest krótsza. Każdy chory ma prawo do zmiany placówki.

lub pod numerem bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590

Zapraszamy! 

Źródło: NFZ

Podziel się
Następny artykuł

Konopie włókniste to roślina uprawiana obecnie na szeroką skalę. Wytwarzane z niej produkty posiadają wiele zalet! czytaj dalej