Reklama
Przeszczep włosów FUE Unshaven - dlaczego warto?

Choć z problemem zbyt wczesnego łysienia spotyka się coraz więcej panów, a i znaczna liczba kobiet narzeka na nadmiar wypadających włosów to wciąż nie wynaleziono idealnego szamponu lub odżywki, ani nawet suplementu, który wpływałby korzystnie na odrost włosa. Wydaje się zatem, że jedynym, skutecznym i co ważne także ogólnodostępnym zabiegiem jest przeszczep metodą FUE Unshaven.

Nadmiernie wypadające włosy lub znaczące przerzedzenia włosów na czubku głowy to często efekt niewyregulowanych hormonów, ale również przebytych chorób lub zdarzeń losowych. O ile, jeszcze kilkanaście lat temu, jedynym wyjściem na problemy z wypadającymi włosami było założenie peruki, o tyle dziś, można poddać się zabiegom medycyny estetycznej, które pozwalają otrzymać zadowalające efekty znacznie szybciej, niż się spodziewamy.

Wstydliwy temat wypadających włosów - problem kobiet i mężczyzn

Choć każdego dnia, tracimy jakąś liczbę włosów i nie ma w tym niczego dziwnego, ani niepokojącego, to czasem dochodzi do stanów patologicznych. 

Doskonale znają ten problem np. kobiety po ciąży, osoby przeżywające znaczny stres, mężczyźni, którzy łysieją. Nie zawsze istnieje złoty środek na odwrócenie takiej sytuacji. W niektórych przypadkach kluczowym zabiegiem dla przywrócenia idealnej fryzury może być wyłącznie przeszczep. A co ważne, efekty takiego zabiegu są najszybciej zauważalne.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE Unshaven?

To, co jest ważne dla pacjentów to fakt, że zabieg tego typu jest całkowicie nieinwazyjny, a po jego przeprowadzeniu, na skórze nie pozostają blizny. To ważne, ponieważ w przypadku pacjentów, dla których wygląd zewnętrzny determinuje rozwój kariery, konieczność szybkiego powrotu to pewność kolejnych angaży.

Sam przeszczep włosów nie wymaga także użycia skalpela. Mieszki włosa wstrzykuje się w łysiejące miejsce igłą, a włosy do przeszczepu pobiera się z innego miejsca na ciele. Najczęściej jest to tył głowy, klatka piersiowa lub inne.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, aby pacjent mógł przez cały czas utrzymać kontakt z personelem. Już na drugi dzień można normalnie powrócić do swoich obowiązków. Po upływie około 3 tygodni po zabiegu stare włosy mogą nieznacznie wypadać, jednak nie należy się tym martwić. To normalny wynik tego, że skóra głowy przygotowuje się na nowe włosy.

Zabiegi przeszczepu włosów nie muszą dotyczyć oczywiście wyłącznie głowy. Podobne zabiegi wykonuje się np. również na brwiach, czy na klatce. W niektórych przypadkach np. w przypadku zmiany płci, przeszczep przeprowadza się także w miejscach intymnych.

Czy przeszczep metodą FUE Unshaven jest dla mnie?

Tak, jeśli liczysz na naprawdę wysoką skuteczność przeprowadzanego zabiegu, a także zależy Ci na czasie. To jedyny taki zabieg, który daje gwarancję powrotu do normalności. Posiadanie włosów może być dla niektórych jedyną możliwością dla wyjścia z kompleksów, podwyższenia swojej samooceny, a także zapewnienie sobie komfortu pracy z ludźmi. 

Jeśli i Ty masz poważne problemy z łysieniem, wypadaniem włosów lub znacznym zmniejszeniem liczby włosów to pamiętaj, że nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, dają najlepsze efekty. 

Więcej informacji o tych zabiegach, znajdziesz tutaj: https://transplantacjawlosow.pl/

Podziel się
Następny artykuł

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wykonywane w jej ramach zabiegi są skuteczne, bezpieczne i na ogół mają obci... czytaj dalej