Reklama
Powiększanie piersi – idealny biust – Medical Clinic Podhale

Powiększanie piersi to zabieg, dzięki któremu tysiące kobiet zyskuje pewność siebie oraz pozbywa się kompleksów. Procedurę tę wykonuje się najczęściej u osób, które decydują się na nią ze względu na brak akceptacji własnego wyglądu. Natomiast drugą grupą są kobiety, które mają za sobą zabiegi redukcji gruczołu po przebytej chorobie nowotworowej.

Czynniki wpływające na wygląd biustu

Kształt oraz wielkość piersi zmienia się wraz z wiekiem oraz kolejnymi etapami dojrzewania czy przekwitania. Poza czynnikami genetycznymi – czyli wyglądem dziedziczonym rodzinnie – istotny jest wpływ naturalnych procesów, takich jak starzenie, ciąża czy karmienie piersią. Naturalny proces starzenia wpływa przede wszystkim na stopniowe zmniejszenie tkanki tłuszczowej oraz wiotczenie skóry i tkanki podskórnej. Utrata sprężystości oraz osłabienie podtrzymujących biust tak zwanych więzadeł Coopera, powoduje stopniowe wydłużenie, spłaszczenie i opadnięcie piersi.

Powiększanie piersi implantami

Jedną z metod uzyskania wymarzonego wyglądu oraz rozmiaru jest powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów. W obecnych czasach zainteresowane zabiegiem Pacjentki mogą wybrać implanty o profilu okrągłym lub anatomicznym, bardziej zbliżonym do naturalnego wyglądu piersi. Kwestię tę omawia się podczas konsultacji z wybranym specjalistą. Pomaga on w wyborze ich kształtu oraz wielkości, tak aby ostateczny efekt nie zaburzał harmonii całej sylwetki i wpisywał się w jej ogólny wygląd.

Pierwszy krok – konsultacja

Powiększanie piersi to zabieg chirurgiczny, wykonywany w pełnej narkozie z towarzyszeniem anestezjologa. Oznacza to, że podczas konsultacji lekarz informuje Pacjentkę nie tylko o spodziewanych efektach, ale również przeciwwskazaniach do wykonania operacji. Można wśród nich wymienić konkretne problemy zdrowotne, takie jak choroba nowotworowa, niewydolność krążeniowo-oddechowa czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Zabiegów nie wykonuje się również u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Poważnym przeciwwskazaniem jest także dysmorfofobia – głęboko zaburzone postrzeganie własnego ciała manifestujące się nierealnymi oczekiwaniami wobec ostatecznego efektu.

Zadaniem chirurga plastyka jest również przeprowadzenie z Pacjentką wywiadu pod kątem przebytych przez nią chorób czy też przyjmowanych na stałe leków, a także omówienie przebiegu operacji oraz zaleceń przedoperacyjnych.

Drugi krok – omówienie zaleceń pooperacyjnych

Po omówieniu samego zabiegu lekarz informuje Pacjentkę o zaleceniach pooperacyjnych, których należy bezwzględnie przestrzegać. Powiększanie piersi to zabieg, którego efekt zależy nie tylko od precyzji oraz doświadczenia specjalisty, ale także od bezwzględnego stosowania się do jego zaleceń. Dzięki przestrzeganiu tych instrukcji możemy mieć pewność, że uzyskamy wymarzony rezultat.

Powiększanie piersi - zalecenia pooperacyjne

 Wśród zaleceń pooperacyjnych można wymienić przede wszystkim noszenie specjalnego stanika, podtrzymującego implanty oraz zapobiegającego ich przemieszczaniu. Bezwzględnie zakazane jest również spanie na brzuchu, ponieważ mogłoby to doprowadzić do deformacji biustu. Do czasu pełnego wygojenia rany nie wolno pić alkoholu ani palić tytoniu – albowiem substancje te wpływają negatywnie na jego proces. Ponadto przez wskazany przez lekarza okres nie wolno podnosić ramion powyżej wysokości barków. Niewskazane są też czynności domowe, takie jak odkurzanie, gwałtowne schylanie się, noszenie ciężkich zakupów.

Odczucia po zabiegu

Pacjentka jest informowana przez lekarza również o tym, jak będzie się czuła bezpośrednio po zabiegu oraz w późniejszym czasie rekonwalescencji. Dzięki tej wiedzy oraz świadomości zachodzących w organizmie procesów gojenia wiadomo, że pewne objawy nie powinny nas niepokoić. Obrzęk, zasinienie, dolegliwości bólowe, a w dalszym okresie również zaburzenia czucia w skórze – to dolegliwości, z którymi należy się liczyć w pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach po zabiegu. Na szczęście ich intensywność oraz odczuwany dyskomfort stopniowo zanikają z każdym kolejnym dniem. Ostatecznym efektem jest piękny, wymarzony biust.

Powiększanie piersi w Medical Clinic Podhale

Jeśli szukasz kliniki o najwyższym standardzie usług, specjalizującej się właśnie w zabiegach chirurgii plastycznej – zapraszamy serdecznie na Podhale, gdzie znajduje się nasza placówka. Medical Clinic Podhale to miejsce, gdzie stawiamy na najwyższą jakość. Współpracują z nami specjaliści, którzy mogą się pochwalić setkami godzin spędzonych na salach operacyjnych oraz przepięknymi efektami przeprowadzonych przez siebie metamorfoz: dr n. med. Wojciech Jaseklek. Marek Ciesińskilek. Karolina Małek-Stelmachowskalek. Agnieszka Niewczaslek. Michał Pasiński. Efekty prac naszych specjalistów mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie internetowej. Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego oraz zarezerwowania terminu konsultacji: +48 519 754 318

 

 

Podziel się
Następny artykuł

Choć z problemem zbyt wczesnego łysienia spotyka się coraz więcej panów, a i znaczna liczba kobiet narzeka na nadmiar wypadających włosów to wciąż nie... czytaj dalej