Reklama
Najlepsze zabiegi na opadające powieki – TOP 4

Opadanie powiek to jedna z nieuchronnych oznak procesu starzenia skóry. Zdarza się, że jest to efekt uwarunkowań genetycznych lub po prostu indywidualnej anatomii twarzy danej osoby. Oto cztery najlepsze zabiegi na opadające powieki, dzięki którym odmłodzisz spojrzenie i pozbędziesz się kompleksów.

Możliwe przyczyny opadania powiek górnych

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, główną przyczyną opadania powiek jest naturalny proces starzenia. Wraz z upływem lat mięśnie ulegają osłabieniu, a skóra staje się wiotka. Kolejny czynnik sprawczy to predyspozycje genetyczne, uraz, choroby wrodzone i nabyte. Do problemu opadających powiek może przyczynić się też źle dobrane oświetlenie w pracy.

Blefaroplastyka powiek – trwałe efekty

Blefaroplastyka to jeden najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów na opadające powieki. Metoda ta polega na precyzyjnym wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry powiek i w razie konieczności także nadmiaru tkanki tłuszczowej. To wysoce bezpieczna procedura, przeprowadzana przez doświadczonego chirurga plastyka. Zastanawiasz się, czy blefaroplastyka powiek boli? Nie, gdyż podczas zabiegu korekty powiek pacjent jest znieczulony (miejscowo lub ogólnie dożylnie). 

Blefaroplastyka trwa około 1,5 godziny, przez 5-10 dni po zabiegu mogą utrzymywać się zasinienia i obrzęki, które mijają samoistnie i nie stanowią powodu do niepokoju. Ile trzeba czekać na efekt finalny? W zależności od zakresu zabiegu i operowanego rejonu rezultat końcowy jest widoczny po 3-6 miesiącach i utrzymuje się przez długie lata. Warto wspomnieć, że przez około 4 tygodnie po zabiegu należy wstrzymać się od intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Fraxel Dual – laserowe odmładzanie skóry powiek

Kolejnym polecanym zabiegiem na opadające powieki górne jest laseroterapia urządzeniem Fraxel Dual. Ten nowoczesny laser dzięki mikroprecyzyjnym uszkodzeniom termicznym poprawia napięcie i ujędrnia zwiotczałą skórę powiek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 30 minut. Jakie inne zabiegi na opadające powieki pozwalają pozbyć się tego problemu?

Bezoperacyjny lifting powiek – Ultraformer III

Lifting powiek w technologii HIFU (high intensity focused ultrasound) daje spektakularne efekty i to bez bólu, blizn oraz długiej rekonwalescencji. Zdaniem specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie technologia wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej wyróżnia się niezwykłą precyzją i wysokim profilem bezpieczeństwa. Bezoperacyjny lifting powiek Ultraformer III poprawia gęstość skóry, ujędrnia ją i w widoczny sposób odmładza okolice oka. Można by rzec, że selektywne podgrzewanie tkanek „obkurcza” je. Po jakim czasie zobaczysz efekty? Wyraźna poprawa jakości skóry w obszarze zabiegowym następuje w ciągu 3-6 miesięcy od poddania się liposukcji metodą HIFU. Co ważne w większości przypadku wystarczy zaledwie jedna sesja zabiegowa, aby móc poprawić kondycję skóry powiek górnych i zyskać atrakcyjniejszy, młodszy wygląd.

Podniesienie opadających powiek kwasem hialuronowym

Zależy Ci na podniesieniu opadających powiek w nieinwazyjny sposób? Dobrym rozwiązaniem będzie zabieg podniesienia powiek kwasem hialuronowym, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Seria iniekcji pobudza fibroplasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Twarz wygląda na świeżą i wypoczętą. Efekty są widoczne po około 4 tygodniach od zabiegu i utrzymują się do roku. Po tym czasie wskazane jest skorzystanie z zabiegu przypominającego. Czy podniesienie powiek kwasem hialuronowym jest bolesne? Nie,  ponieważ specjalista aplikuje na obszar zabiegowy krem znieczulający.

Chcesz poznać więcej szczegółów o powyższych zabiegach na opadające powieki lub innych procedurach z obrębu medycyny estetycznej? Odwiedź stronę internetową naszej częstochowskiej kliniki, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat sposobów walki z wiotczejącą skórą powiek i nie tylko: https://bienkowscyclinic.pl/ 

Podziel się
Następny artykuł

Począwszy od 25. roku życia skóra traci co roku 1 proc. kolagenu. Po 60. roku życia produkcja białka ustaje prawie całkowicie. Można jednak spowolnić... czytaj dalej