Reklama
Powiększanie biustu metodą przeszczepu tkanki tłuszczowej - na czym polega zabieg i jaki efekt można dzięki niemu osiągnąć?

Powiększenie piersi metoda przeszczepu tkanki tłuszczowej nazywane również lipofillingiem lub lipotransferem to nowoczesna a przy tym całkowicie bezpieczna metoda pozwalająca na powiększenie i wymodelowanie piersi. Dzięki naturalnemu pochodzeniu wypełniacza stosowanego w trakcie zabiegu efekty są niezwykle naturalne a sama procedura, nie niesie ze sobą ryzyka odrzucenia przeszczepu czy też alergii. Czym dokładnie jest lipofilling oraz jak wygląda zabieg i dla kogo jest przeznaczony, dowiesz się, czytając dalszą część tego tekstu.

Wskazania do zabiegu powiększania biustu

Powiększenie biustu staje się coraz popularniejszą metodą pozbycia się kompleksów oraz poprawy wyglądu sylwetki u pań, niezadowolonych z rozmiaru swoich piersi. Zgodnie z informacjami, zawartymi na stronie https://derm-estetyka.pl/powiekszanie-biustu.html/, istnieją dwie metody pozwalające uzyskać taki efekt, jednak zdecydowanie bardziej bezpieczna, naturalna i mniej inwazyjna jest ta, z użyciem własnego tłuszczu. Sposób ten pozwala na powiększenie biustu o około jeden rozmiar oraz wyraźną poprawę jego jędrności. Dodatkowo zabieg lipotransferu umożliwia również wyszczuplenie jednej z wybranych partii ciała, dzięki pobraniu z niej tkanki tłuszczowej niezbędnej do przeszczepu. Z tego powodu zabieg ten polecany jest głównie paniom, które potrzebują niewielkiej poprawy wyglądu biustu przy jednoczesnej potrzebie wyszczuplenia innego obszaru ciała.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększania piersi metodą przeszczepu tkanki tłuszczowej, mimo że jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, musi być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu lekarskiego oraz wstępnego badania, które mają za zadanie wykluczyć wystąpienie przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Rozmowa z lekarzem ma też za zadanie ocenę, czy oczekiwania pacjentki pokrywają się z efektami, jakie można osiągnąć, stosując tę metodę. Na kilka dni przed zabiegiem należy również wykonać kilka podstawowych badań lekarskich, które pozwolą ocenić stan zdrowia pacjentki. 

W skład takiego pakietu zaliczamy:

  •  morfologię oraz oznaczenie grupy krwi,
  •  wskaźnik krzepnięcia krwi,
  •  poziom elektrolitów, glukozy oraz kreatyniny we krwi,
  •  badanie ogólne moczu,
  •  USG piersi.
  •  EKG serca.

W jaki sposób przebiega zabieg powiększania piersi?

Zabieg powiększania biustu, wykonywany w Gabinecie Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, znajdującym się na ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia (Tel: 500 430 484), jest stosunkowo długi, ponieważ trwa od 120 do nawet 180 minut. Czas ten wynika z konieczności wykonania dwóch części procedury: pobrania, a następnie wstrzyknięcia materiału. Pierwszy etap to liposukcja, czyli odsysanie komórek tłuszczowych z wybranego miejsca na ciele pacjentki (najczęściej są to brzuch, boczki oraz uda). Na początku lekarz wstrzykuje w ten obszar mieszankę soli fizjologicznej, lidokainy oraz adrenaliny, które obkurczają naczynia krwionośne i zmiękczają tłuszcz. Następnie poprzez małe nacięcie w skórze wprowadzana jest kaniula, odsysająca komórki tłuszczowe, które trafiają dalej do specjalnej wirówki. Urządzenie to odseparowuje zdrowe i najbardziej wartościowe komórki tłuszczowe. Na tym etapie istnieje również możliwość dodania do wszczepionego w piersi materiału osocza bogatopłytkowego lub komórek macierzystych, które posiadają zdolność namnażania komórek tłuszczowych oraz przedłużają ich żywotność. Ostatni etap zabiegu to przetransportowanie przygotowanego tłuszczu do piersi w powierzchnię między skóra a gruczoł piersiowy lub przestrzeń wokół piersi i mięsień piersiowy.

Zalety oraz efekty zabiegu lipofillingu piersi

Efektem zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem jest znacznie jędrniejszy i powiększony o około jeden rozmiar biust. Oczywiście ostateczny efekt widoczny będzie dopiero po całkowitym wygojeniu się obszaru operowanego. Dodatkowo należy pamiętać, że w pierwszych dniach po zabiegu piersi mogą być bolesne i obrzmiałe a przez pierwsze 2-3 tygodnie w okolicy zabiegowej mogą wystąpić siniaki.

Jak już wcześniej zostało wspomniane lipofilling piersi jest zdecydowanie bardziej naturalna i bezpieczna metoda niż powiększanie biustu przy pomocy implantów. Dzięki zastosowaniu własnego tłuszczu pacjentki praktycznie nie ma możliwości wystąpienia powikłań i odrzucenia przeszczepu. Nie ma również ryzyka wystąpienia alergii a sam zabieg, jest dużo mniej skomplikowany i małoinwazyjny. Efektem lipotransferu są naturalnie wyglądające i delikatnie powiększone piersi oraz dodatkowo wyszczuplenie innej, problematycznej partii ciała co jest niebywałym plusem zabiegu.

Podziel się
Następny artykuł

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wykonywane w jej ramach zabiegi są skuteczne, bezpieczne i na ogół mają obci... czytaj dalej