Reklama
OzonMED - specjaliści od czystego powietrza

Chcesz poprawić jakość powietrza w swoim domu jednocześnie likwidując szkodliwe mikroorganizmy, bakterie, wirusy oraz grzyby? Jeśli tak, to koniecznie wyposaż się w ozonator. Czym jest wspomniane urządzenie? W jaki sposób działa? Do czego – poza ozonowaniem powietrza – może przydać się opisywany sprzęt? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ozonatorów.

Czym jest ozonator?

Czy kojarzysz jaki zapach ma powietrze tuż po burzy? Tak właśnie pachnie ozon czyli gaz będący alotropową odmianą tlenu (każda cząsteczka ozonu składa się z trzech atomów tlenu). Ozon wykazuje silne właściwości aseptyczne i bakteriobójcze. Z tego względu wykorzystywany jest m.in. do dezynfekowania pomieszczeń szpitalnych, sterylizacji klimatyzacji, utleniania paliwa rakietowego, jak również odkażania wody. Z kolei ozonator – jak wskazuje na to już sama nazwa – jest urządzeniem stworzonym w celu generowania ozonu.

Po co mi ozonator?

Ozonatory szybko i skutecznie niszczą bakterie unoszące się w powietrzu, a zatem likwidują nieprzyjemne zapachy (wytwarzane właśnie przez nadmienione bakterie), takie jak np. dym papierosowy czy zapach pozostały po smażeniu potraw. Naturalnie usuwają one również substancje wywierające negatywny wpływ na ludzki organizm. Z tego względu ozonator sprawdzi się w domach, w których na co dzień funkcjonują osoby starsze, zmagające się z różnego alergiami oraz dzieci. Poza tym urządzenie może być wykorzystywane do czyszczenia szaf (eliminuje mole) oraz oczyszczenia klimatyzacji samochodowej.

Gdzie kupić ozonator?

Szeroki wybór godnych polecenia ozonatorów w przystępnych cenach dostępny jest na stronach firmy OzonMED (pod adresem OzonMED.pl). W ofercie marki OzonMED znajdziesz zarówno ozonatory domowe (odpowiednie do małych pomieszczeń; sprawdzą się do dezynfekcji powietrza, wody, żywności, mebli, ubrań, pościeli etc.), ozonatory przemysłowe (urządzenia o dużej mocy, idealne do oczyszczania żywności czy też dezynfekcji magazynów), ozonatory medyczne (wykorzystywane do dezynfekcji szpitali, przychodni, gabinetów medycznych, jak również w celu prowadzenia terapii ozonem), ozonatory samochodowe, urządzenia typu 2 w 1 posiadające funkcję ozonatora i jonizatora, a także modele tworzone z myślą o chorych cierpiących na stopę cukrzycową.

 

Podziel się
Następny artykuł

Szereg leczniczych i prozdrowotnych właściwości kannabidiolu sprawił, że produkowane na jego bazie preparaty cieszą się stale rosnącą popularnością czytaj dalej