Reklama
e-Konsultacja rozwiązaniem, gdy za oknem mróz

Niewątpliwie pogoda za oknem wpływa na nasze chęci i plany, a zima, która towarzyszy nam od kilku tygodni powoduje minimalizowanie jakichkolwiek wycieczek poza teren swojego domu. Nie inaczej jest, gdy zachorujemy - ociągamy się z wizytą u lekarza, co powoduje często pogorszenie stanu naszego zdrowia, dlatego na przekór zimowej aurze wychodzi e-konsultacja, która może zostać odbyta we własnych czterech kątach.

Gdy zima za oknem

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej i nie inaczej jest, gdy coś nam dolega. Dlatego Polacy coraz częściej sięgają po dobra, które oferuje nam internet i telemedycyna uruchomiona dzięki niemu. e-Konsultacja pozwala na leczenie oraz diagnostykę na odległość, gdy przypadek pacjenta nie wymaga bezpośredniego badania lekarskiego, a sama e-Konsultacja może obejmować:

  • wystawianie dokumentów, takie jak: e-Recepta, e-Zwolnienie i e-Skierowanie,
  • konsultację ze specjalistą,
  • okresową kontrolę stanu zdrowia,
  • kontrolę związaną z wdrożeniem leczenia i jego efektów.

Niektóre schorzenia mogą wymagać wizyty w gabinecie, ponieważ może być konieczność przeprowadzenia badań, takich jak badanie ciśnienia, EKG czy USG. Wszelkie decyzje dotyczące konieczności wizyty w gabinecie podejmuje lekarz, jednakże w wielu przypadkach wystarczy e-Konsultacja do rozwiązania danej przypadłości oraz ewentualna późniejsza kontrola.

 

Jak powinna przebiegać e-Konsultacja?

Pierwszym krokiem jest wybór platformy i jedną z najczęściej wybieranych jest haloDoctor.pl, która ma w ofercie najlepszych lekarzy i specjalistów w naszym kraju. Po wejściu na stronę, pacjent rozwija listę z dostępnymi specjalistami, a następnie wyświetli mu się lista dostępnych lekarzy. Każdy z lekarzy ma swój profil, na którym można znaleźć opinie innych pacjentów o tym lekarzu. Gdy padnie wybór na określonego lekarza, pacjent musi wybrać datę i godzinę z kalendarza udostępnionego przez lekarza. Następny krok to uzupełnienie formularza o dane osobowe, dzięki któremu pacjent otrzyma na podany adres mailowy link, który przekieruje go do ostatniego kroku rejestracji wizyty. Ostatnie kroki to potwierdzenie daty oraz godziny, o której e-Konsultacja ma się odbyć oraz wybór formy konsultacji, czyli: wideorozmowa, czat lub konsultacja telefoniczna. Po zatwierdzeniu, na adres mailowy przyjdzie wiadomość, która będzie zawierała szczegóły najbliższej wizyty oraz link do szybkich płatności PayU, który należy kliknąć i dokonać płatności.

Oprócz szczegółów związanych z zaplanowaną wizytą, w mailu będą również informacje dotyczące ewentualnego anulowania wizyty.

W oczekiwaniu na spotkanie

W dniu, w którym została zaplanowana e-Konsultacja, pacjent powinien być do niej odpowiednio przygotowany. Jeśli posiada aktualną dokumentację medyczną, to powinna ona być w zasięgu ręki, wszelkie świeżo wykonane badania również, ponieważ ich wyniki mogą przydać się podczas wywiadu lekarskiego. Należy pamiętać o chorobach przebytych i tych, na które chorujemy przewlekle i tak samo w przypadku leków - jeśli przyjmujemy jakieś na stałe, to również o tym należy poinformować lekarza, aby uniknąć jakichkolwiek skutków ubocznych w przypadku wdrożenia nowych leków. Każda substancja w reakcji z inną może wywoływać bolesne skutki uboczne, a w ekstremalnych sytuacjach doprowadzić nawet do śmierci, dlatego tak ważne jest, aby o wszystkim informować lekarza. e-Konsultacja w zależności od stanu zdrowia pacjenta, może zakończyć się przepisaniem odpowiednich leków, bądź skierowaniem do specjalisty w celu dalszego leczenia. Niejednokrotnie pacjent otrzymuje e-Skierowanie na badania, które należy również skonsultować później z lekarzem, aby poprawnie przejść przez proces diagnostyczny oraz późniejszy proces leczenia i ostatecznie wyleczenia.

 

Podziel się
Następny artykuł

Sylwester to jedna z tych imprez, na której nie może zabraknąć szampana. Bąbelki od dawna stanowią trunek, który uświetnia ważne momenty czytaj dalej