Reklama
Operacja zaćmy praktycznie od ręki!

Dane WHO mówią, że zaćma zajmuje czołowe miejsce w rankingu przyczyn utraty wzroku. Nie czekaj, aż będzie za późno! Przeraża Cię długie, wielomiesięczne czekanie na operację zaćmy? Już nie musi! Takie zabiegi można teraz wykonać praktycznie od ręki.

W oddziałach okulistycznychznacznie skróciły się tym roku czasy oczekiwania na trzy często wykonywane zabiegi. 

Zauważasz u siebie stopniowe pogarszanie się jakości widzenia? Nie lekceważ tego! Rejestrowane obrazy są niewyraźne, rozmyte, zamglone? Mogą to być objawy zaćmy!

Zabiegi usunięcia zaćmywykonywane są teraz bez limitów - szpitale mogą zoperować bezpiecznie większą liczbę pacjentów niż dotąd. Jeżeli czekacie na zabieg usunięcia zaćmy, bądź macie skierowanie na taki zabieg, możecie sprawdźić czas oczekiwania.

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl

Wyszukiwarka prezentuje informacje – przekazywane do NFZ przez placówki medyczne - o pierwszym wolnym terminie na zabieg usunięcia zaćmy w ramach umowy z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Informacje o czasie oczekiwania można także uzyskać pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590. 

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: NFZ

Podziel się
Następny artykuł

Szczepienie przeciw wirusowi HPV jest rekomendowane przez specjalistów światowych i polskich towarzystw medycznych. Uważa się, że wszystkie przypadki... czytaj dalej