Reklama
Laserowe usuwanie zmarszczek - co warto wiedzieć o zabiegu?

Ludzie ciężko pracują, aby zachować młodzieńczy blask i miękkość swojej skóry. Standardowa ochro skóry obejmuje filtry przeciwsłoneczne, kremy nawilżające i inne produkty. Popieramy schematy pielęgnacji skóry, które skupiają się na złuszczaniu, oczyszczaniu i nawilżaniu twarzy i szyi. Mogą one zmniejszyć oznaki starzenia się skóry i chronić ją przed uszkodzeniami, ale mogą nie wystarczyć do przywrócenia skórze jej naturalnego piękna i struktury. Czasem konieczne będzie skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, jak na przykład laserowe usuwanie zmarszczek, czy wypełnianie zmarszczek.

Na Twoją skórę mogą mieć wpływ nawyki związane z trybem życia, takie jak palenie i picie alkoholu. Twoja skóra może stać się sucha i pomarszczona, niezależnie od tego, jak starannie chroniłaś ją przez lata. Zabiegi laserowego odmładzania skóry mogą być doskonałym sposobem na odmłodzenie wyglądu skóry, skorygowanie drobnych defektów i nadanie skórze młodzieńczego, zdrowego wyglądu.

Jak działa laserowy resurfacing skóry?

Zogniskowane wiązki światła są wykorzystywane do leczenia zewnętrznych warstw skóry. Jest to precyzyjna metoda usuwania uszkodzonej skóry przy jednoczesnym stymulowaniu i zachowaniu zdrowych warstw skóry znajdujących się pod nią. Stymuluje to produkcję i utrzymanie kolagenu, co skutkuje bardziej młodzieńczym, gładszym i jędrniejszym wyglądem.

Istnieje wiele rodzajów zabiegów laserowych. Twój lekarz może pomóc Ci wybrać odpowiedni dla Twojej skóry, Twoich problemów i pożądanych rezultatów. Skuteczność i czas przestoju zabiegu laserowego zależy od wybranego typu. Czas przestoju jest miarą skuteczności i ryzyka. Laserowa likwidacja zmarszczek jest popularną opcją dla tych, którzy uważają, że ich skóra potrzebuje nowego życia.

 

                                    

Laserowe usuwanie zmarszczek - jakie daje korzyści?

Redukcja zmarszczek i cienkich linii

Starzenie się skóry jest wynikiem powstawania drobnych linii i zmarszczek. Laserowe usuwanie zmarszczek to doskonała opcja leczenia linii wokół oczu i ust. Będziesz wyglądać młodziej, a Twoja skóra będzie zdrowsza.

Brązowe plamy, zaczerwienienia lub przebarwienia można leczyć

Plamy i przebarwienia mogą być spowodowane ekspozycją na słońce, wiekiem lub problemami z pigmentacją skóry. Pacjenci mogą również zdecydować się na usunięcie piegów, które nie są pożądane. Można uzyskać bardziej zrównoważony odcień skóry poprzez eliminację brązowych plam i korektę kolorytu skóry.

Napinanie skóry i pobudzanie produkcji kolagenu

Elastyczność Twojej skóry może zmniejszyć się z wiekiem. Grawitacja może pociągnąć wszystko w dół i spowodować, że Twoja skóra straci swoją elastyczność. Laserowe usuwanie zmarszczek może poprawić napięcie skóry i pobudzić produkcję kolagenu w leczonych obszarach. Promuje również doskonałą absorpcję kolagenu w obszarach nieleczonych. Natychmiast zauważysz bardziej młodzieńczy wygląd, a wyniki będą się nadal poprawiać w miarę upływu czasu.

Redukcja blizn po trądziku, blizn pourazowych i chirurgicznych

Blizny po trądziku mogą być frustrujące w zarządzaniu i trudne do pokrycia. Wiele osób walczy z trądzikiem w dorosłym życiu, pozostawiając blizny i nierówną skórę. Blizny po wypadkach lub operacjach mogą wpływać na pewność siebie i wygląd. Chociaż ostateczne wyniki mogą się różnić, laserowy resurfacing skóry może być doskonałym sposobem na zminimalizowanie blizn.

Zmniejszenie widocznych naczyń krwionośnych

Znane również jako "pęknięte naczynka" lub "pajączki", widoczne naczynia krwionośne mogą być określane jako niechciane skazy. Są one zwykle spowodowane podrażnieniami skóry, ekspozycją na słońce, hormonami i innymi czynnikami, takimi jak alkoholizm lub hormony. Można to zrobić w jednej do dwóch sesji.

Zmniejsz rozmiar dużych porów

Dwa główne czynniki, które prowadzą do większych porów to genetyka i wiek. Duże pory mogą sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać nierówno, a Ty możesz czuć się niepewnie w pobliżu innych osób. Laserowa likwidacja zmarszczek może zmniejszyć wielkość powiększonych porów, dzięki czemu skóra wygląda na gładszą i bardziej jednolitą. Efekty te utrzymują się przez długi czas.

Obecnie stosuje się również różnego typu metody na wypełnianie zmarszczek. "Nowoczesna kosmetologia iniekcyjna oferuje różne możliwości korekcji zmarszczek. W przypadku zmarszczek mimicznych skutecznym sposobem korekcji są iniekcje preparatów na bazie toksyny botulinowej A. Zmarszczki statyczne wypełniane są wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego." - możemy przeczytać na stronie jednej z krakowskich placówek, dokładnie tu: Leaclinic.pl - wypełnianie zmarszczek

                             

Usuwanie zmarszczek laserem - jak długo utrzymują się rezultaty?

Odpowiedź zależy od kilku czynników, a niektóre osoby poddające się zabiegom laserowego resurfacingu skóry mogą natychmiast zauważyć rezultaty. W zależności od rodzaju wybranego zabiegu laserowego, różnica może być widoczna w ciągu kilku tygodni. Nawet jeśli nie zauważysz natychmiastowej poprawy, początkowe wyniki będą się nadal poprawiać przez cały rok.

Średnio, większość pacjentów cieszy się jedwabiście gładką skórą, która utrzymuje się od trzech do pięciu lat po poddaniu się terapii laserowej. Wielu pacjentów kontynuuje leczenie, powracając co jakiś czas na zabiegi uzupełniające lub poprawiające wygląd skóry.

Przedłużenie efektów likwidacji zmarszczek laserem

Możliwe jest przedłużenie efektów do ponad pięciu lat poprzez świadomą pielęgnację skóry i ciała. Istnieje kilka prostych sposobów na to, aby jak najdłużej cieszyć się wspaniałą skórą. Najważniejszym krokiem, jaki można podjąć po każdym zabiegu jest ochrona przed słońcem. Postępowanie w ten sposób może przedłużyć efekty zabiegu nawet o dodatkowe dwa lata.

Nie musisz całkowicie unikać słońca, ale upewniając się, że stosujesz krem z wysokim filtrem SPF nawet w pochmurne dni, możesz chronić swoją skórę przed dalszymi uszkodzeniami. Jeśli jesteś wystawiona na działanie promieni UV przez kilka godzin, możesz również nosić kapelusze lub używać parasoli, aby chronić swoją skórę. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, stosowanie kremu nawilżającego, złuszczanie naskórka, ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta również mogą przyczynić się do uzyskania długotrwałych rezultatów.

Część informacji pochodzi ze strony: https://leaclinic.pl/usuwanie-zmarszczek-krakow/

 

Podziel się
Następny artykuł

Skóra w okolicach dekoltu i na szyi jest niezwykle delikatna i wrażliwa. To, dlatego już nawet w bardzo młodym wieku mogą na niej pojawić się widoczne... czytaj dalej