Reklama
Na czym polega badanie biorezonansem?

Biorezonans to nowoczesna metoda diagnostyczna i terapeutyczna, której podstawy leżą w zjawiskach biofizycznych. Każda komórka naszego organizmu wytwarza specyficzne fale elektromagnetyczne. Gdy jesteśmy zdrowi, te fale są harmonijne, natomiast gdy w organizmie występują dysfunkcje i zaburzenia – harmonia ta zostaje zakłócana. Biorezonans służy do odczytania tych fal i ewentualnie ich korekty. Jak przebiega badanie i kiedy warto z niego skorzystać?

Czym jest biorezonans?

Biorezonans to metoda medycyny alternatywnej, która korzysta z najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań nad drganiami elektromagnetycznymi. Swoją złożoność i uniwersalność zawdzięcza dwóm kluczowym zastosowaniom. Pierwszym z nich jest funkcja diagnostyczna, umożliwiająca przeprowadzenie precyzyjnych testów na obecność różnorodnych czynników potencjalnie obciążających organizm. Możemy tu mówić o różnego rodzaju mikroorganizmach, takich jak: grzyby, bakterie czy wirusy, ale również o toksycznych metalach ciężkich czy alergenach.

Drugim, równie istotnym aspektem biorezonansu jest jego funkcja terapeutyczna. Po zidentyfikowaniu potencjalnych zagrożeń urządzenie generuje fale elektromagnetyczne, które mają na celu eliminację negatywnie działających czynników. Dzięki temu komórki naszego ciała mogą powrócić do stanu harmonii, synchronizując swoje drgania.

Terapia przebiega przy użyciu specjalistycznego sprzętu, którego zadaniem jest przeprowadzenie kompleksowej analizy energetycznej naszego ciała. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić, które substancje mogą mieć negatywny wpływ na organizm.

Kto powinien rozważyć wykonanie badania biorezonansem?

Biorezonans jest zalecany przede wszystkim w przypadku przewlekłych schorzeń, które trudno jest zdiagnozować i leczyć tradycyjnymi metodami. Może okazać się pomocny przy alergiach, schorzeniach układu pokarmowego, zaburzeniach snu, czy przewlekłym zmęczeniu. To również dobra metoda na wykrywanie nietolerancji pokarmowych.

Jak przygotować się do badania Biorezonansem?

Przygotowanie do badania biorezonansem nie wymaga specjalnych metod. Przede wszystkim należy unikać kilka godzin przed terapią picia alkoholu oraz mocnej kawy. Ważne jest również, aby przed przystąpieniem do terapii dobrze się wyspać.

Terapia biorezonansem jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Pacjent siedzi lub leży, a w jego dłoniach umieszczane są elektrody. Badanie trwa od 30 minut do godziny. Po badaniu terapeuta biorezonansu omawia wyniki i w razie potrzeby proponuje dalsze działania.

Korzyści terapii biorezonansowej

Biorezonans to bezinwazyjna metoda terapii, a zabieg nie powoduje bólu czy dyskomfortu. Jest też bezpieczny dla osób w każdym wieku. Dodatkowo, dzięki możliwości identyfikacji specyficznych zaburzeń na poziomie komórkowym, biorezonans może pomóc w wykryciu potencjalnych problemów zdrowotnych na bardzo wczesnym etapie. To nowoczesne, innowacyjne podejście do diagnostyki i terapii, które warto rozważyć, poszukując alternatywnych metod poprawy zdrowia i samopoczucia.

Wykonaniem badania biorezonansem zajmują się wykwalifikowani terapeuci. We Wrocławiu z terapii możesz skorzystać w Centrum Medycyny i Trychologii Biomedika, które oferuje kompleksowe usługi z zakresu trychologii, medycyny alternatywnej oraz wsparcie dietetyka. Więcej informacji na temat działania gabinetu trychologicznego we Wrocławiu znajdziesz na stronie: https://biomedika.com.pl/gabinet-trychologii/.

Podziel się
Następny artykuł

Kobiece mleko nie tylko zapewnia prawidłowy rozwój niemowlęciu, lecz także może być pomocne w leczeniu wielu chorób osób dorosłych, m.in. Alzheimera.... czytaj dalej