Reklama
Medycyna estetyczna - jakie zabiegi cieszą się największą popularnością?

.
 

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wykonywane w jej ramach zabiegi są skuteczne, bezpieczne i na ogół mają obciążające dla pacjentów. Które z nich są najchętniej wybierane? Co warto na ich temat wiedzieć?

Wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową

Wielu osobom hasło “medycyna estetyczna” od razu kojarzy się z botoksem i trudno się temu dziwić. Toksyna botulinowa jest substancją, która wręcz podbiła rynek kosmetologiczny. Blokuje ona impulsy nerwowe, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni prowadzący do tworzenia się zmarszczek. W tym przypadku można je wypełnić, wprowadzając pod skórę za pomocą cienkiej igły wspomniany  botoks. Zabieg jest w zasadzie bezbolesny i stosunkowo niedrogi. Ponadto nie ogranicza normalnej aktywności pacjentów. Efekty utrzymują się do sześciu miesięcy. 

Nowoczesna medycyna estetyczna, czyli mezoterapia

Mezoterapia to bardzo uniwersalny zabieg medycyny estetycznej. Wykonać go można bowiem na wielu częściach ciała - twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, skórze głowy itd. Polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych koktajli. Zawierają one substancje, które dobrze wpływają na jej kondycję. Mezoterapia jest wykonywana za pomocą specjalnej głowicy z mikroigiełkami. Przy okazji takie działanie pobudza skórę do samodzielnej regeneracji. Taki zabieg oferuje m.in. klinika medycyny estetycznej ruczajclinic.pl

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego

Nie wszyscy wiedzą, że kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w organizmie człowieka. Wiąże ona cząsteczki wody. Odpowiedzialna jest za gładkość i jędrność skóry. Wykorzystywana jest poza tym podczas zabiegów mających na celu powiększenie ust. Dzięki kwasowi hialuronowemu wargi są pełniejsze i optycznie większe. Stają się gładkie i zmysłowe. Efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Zabieg ten jest obecnie bardzo popularny. 

Skuteczny w działaniu laser frakcyjny

Medycyna estetyczna to także zabiegi z udziałem lasera frakcyjnego. Są one popularne nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. W tym przypadku celem jest odparowanie wody i obkurczenie naczyń krwionośnych w miejscu, w które skierowana jest wiązka lasera. To powodować ma usuwanie zmian skórnych różnego rodzaju. 

Zabieg z udziałem lasera frakcyjnego trwa maksymalnie kilkanaście minut. Sporo zależy od wielkości zmiany skórnej i jej charakteru. Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe. Z kolei po zabiegu stosowane są specjalne kompresy chłodzące. Niwelują one uczucie pieczenia i szczypania. Laser ma za zadanie pobudzić skórę do szybszej regeneracji. Zaraz po zabiegu pojawić się może delikatny obrzęk i zaczerwienienie. To zjawisko zupełnie normalne, które powinno po kilku dniach samoistnie ustąpić. Miejsca poddane zabiegowi należy chronić przez jakiś czas przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Efekty widać już po 4-5 tygodniach. Skutki utrzymują się przez około 12 miesięcy. 

Czy do zabiegów medycyny estetycznej trzeba się specjalnie przygotowywać?

Na samym początku warto zastanowić się, jakie efekty są oczekiwane. Chodzi o poprawienie wyglądu, a może o odżywienie skóry czy wygładzenie zmarszczek? Na tej podstawie specjalista może z łatwością wybrać odpowiedni zabieg i metodę leczenia. Oczywiście należy stawiać tylko na renomowane kliniki medycyny estetycznej, które zatrudniają doświadczonych ekspertów. To minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań. 


 
Podziel się
Następny artykuł

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging: "popularność medialna lekarza medycyny estetycznej nie świadczy o jego umiejętnościach... czytaj dalej