Reklama
Meble medyczne, jak wyposażyć gabinet lekarski ?

 

Odpowiednie wyposażenie gabinetu medycznego stanowi kluczową kwestię nie tylko ze względu na funkcjonalność pomieszczenia, ale również komfort osób korzystających ze świadczeń zdrowotnych. W jakie meble medyczne warto wyposażyć gabinet lekarski? Poznaj nasze propozycje.

 

Kozetka do gabinetu lekarskiego

Podczas wyposażania gabinetu lekarskiego, najlepszym rozwiązaniem wydaje się wybór medycznych mebli specjalistycznych z oferty zaufanego producenta. Nowoczesne meble w gabinecie lekarskim pozwalają zapewnić pacjentom opiekę na wysokim poziomie i zadbać o ich komfort. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pomieszczenia, w którym przyjmowani są pacjenci, jest kozetka. Umieszczenie leżanki medycznej w gabinecie ułatwia sprawne przeprowadzenie badania fizykalnego, a także prawidłowe wykonanie wielu zabiegów.

Kozetka powinna odznaczać się dużą wytrzymałością i udźwigiem. Bardzo ważną jej część stanowi regulowany podgłówek umożliwiający ułożenie badanej osoby w komfortowej pozycji. Niektóre tego rodzaju meble medyczne są wyposażone w podgłówek z otworem na twarz, który pozwala pacjentowi swobodnie oddychać, gdy musi on leżeć na brzuchu podczas badania lub zabiegu.

Parawan medyczny do gabinetu

Wybierając meble do gabinetu lekarskiego, nie należy zapominać o parawanie medycznym. Na rynku dostępne są zarówno proste parawany jednoskrzydłowe, jak i wieloskrzydłowe rozkładane ścianki, które zapewniają prywatność podczas wizyty u specjalisty. Rozpiętość tego rodzaju mebli medycznych można dostosować do wielkości pomieszczenia i potrzeb pacjentów.

Ustawienie parawanu w gabinecie lekarskim pozwala komfortowo przygotować się do badania i poczuć się swobodnie podczas przeprowadzania zabiegu. Często zdarza się, że podczas przebywania pacjenta w gabinecie do pomieszczenia przez nieuwagę wchodzą inne osoby, a także członkowie personelu medycznego, zatem wyposażenie pomieszczenia w parawan pozwala uniknąć wielu niezręcznych sytuacji.

Biurko lekarskie i krzesło do gabinetu medycznego

W gabinecie lekarskim powinno znaleźć się również funkcjonalne biurko, przy którym specjalista będzie mógł wypełniać dokumentację medyczną. Niektóre modele tego rodzaju mebli do gabinetu medycznego są wyposażone w pojemne szuflady z przegródkami do przechowywania dokumentacji lub specjalistycznych przyrządów do badania. Istnieje również możliwość wyboru prostego blatu i ustawienia pod nim niskich szafek medycznych zamykanych na klucz.

Bardzo istotny element wyposażenia gabinetu medycznego stanowi ergonomiczne krzesło dla lekarza wyposażone w podłokietniki. W naszej ocenie dobrym rozwiązaniem jest postawienie na obrotowy fotel z pneumatyczną regulacją wysokości, który zapewnia dużą mobilność i możliwość dostosowania krzesła do wzrostu. W gabinecie lekarskim nie powinno także zabraknąć krzesła dla pacjenta.

Kompletując wyposażenie gabinetu, należy wziąć pod uwagę wymagania, jakie powinny spełniać meble medyczne, dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty sklepu ze sprzętem medycznym. Niemal każdy sprawdzony producent mebli medycznych zdaje sobie sprawę, jak ważna jest ich wytrzymałość, funkcjonalność i odporność na działanie środków dezynfekujących. Jakie meble medyczne powinny jeszcze znaleźć się w gabinecie lekarskim? Podziel się swoimi sugestiami w komentarzu.

Podziel się
Następny artykuł

Łuszczyca: jakie daje objawy? Jak wygląda leczenie łuszczycy? Jakie są przyczyny łuszczycy? Na te i podobne pytania odpowiada dermatolog. czytaj dalej