Reklama
Materac 200x200 cm szerszy niż standard

To naprawdę duży materac, przed zakupem takiego rozmiaru upewnij się, że zmierzyłeś samo miejsce na materac. Brzmi to może trochę jak żart jednak grono osób tego nie robi i kupują na pamięć – bo kiedyś taki kupowali; kupują wg rozmiaru pościeli z jakiej korzystają albo wybierają zgodnie z rozmiarem łóżka

Niestety, wymiar łóżka a wymiar materaca to dwa różne parametry i mogą się naprawdę znacznie od siebie różnić a wymiar pościeli to już zupełnie inna historia. Dlatego tak ważne jest żeby się upewnić w kwestii wymiaru, by po dostawie móc cieszyć się nowym materacem a nie tracić czas na organizowanie zwrotu czy wymiany bo to pochłonie i czas i środki a dodatkowo odwlecze zakończenie transakcji. Reasumując – przed zakupem materaca zmierz samo miejsce na materac czyli wnękę, w której owy materac ułożysz, nie łóżko, nie stelaż, nie pościel a miejsce na sam materac.

Czy rozmiar materaca 200x200 cm ma wpływ na odczuwalną twardość

Cóż, duży wymiar materac może dawać rzeczywiście inne odczucia niż jego mniejszy odpowiednik. Im większy wymiar materaca tym bardziej warto zainteresować się mocniejszą stabilniejszą konstrukcją przykładowo wersją kieszeniowych sprężyn multipocket. W tej budowie używa się niemal podwójnej ilości sprężyn w porównaniu z wersją klasyczną co przełoży się na większą stabilność całego materaca a tym samym mniejszą jego sprężystość. Dzięki temu duży wymiar materaca nie będzie dawać uczucia zapadania się a da solidne, konkretne podparcie dla całego ciała. Zapewni to wyższy komfort użytkowania i lepszą jakość snu ponieważ na stabilniejszej konstrukcji ruchy poszczególnych osób są lepiej wyciszane tym, samym dwie osoby o różnej wadze czy różnej higienie snu nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Twardość materaca 200x200 cm kontra jego grubość

Im wyższy materac 200x200 tym mniejsza jego sztywność, taka jest prawda. Grubość materaca nadaje się poprzez użycie wysokiego rdzenia materaca przykładowo długich sprężyn albo poprzez dużą ilość dodatków na jego powierzchnie. Wysokie sprężyny w porównaniu do ich krótszych odpowiedników będą się bardziej uginać zatem praca całego materaca będzie większa a tym samym odczucie twardości mniejsze. Z kolei jeśli na powierzchni znajdzie się dużo rodzai pianek, które podniosą jego grubość to logicznym jest, że to też zwiększy miękkość materaca a nie jego sztywność. Jeśli zatem zależy komuś na materacu stabilnym, mocnym czy twardym nie warto by interesował się wysokimi czyli grubymi modelami, nigdy nie będą one równie sztywne jak ich niższe odpowiedniki. Jeżeli nadal potrzebujesz odpowiedzi na pytania dotyczące materacy skorzystaj z pomocy konsultantów Sweetsen.pl poprzez czat, maila czy zamawiając rozmowę telefoniczną.

Podziel się
Następny artykuł

Najprostszym, najszybszym i zupełnie nieinwazyjnym sposobem zapobiegania rozwojowi raka szyjki macicy jest dla kobiety badanie cytologiczne. Wszystkie... czytaj dalej