Reklama
Magia floatingu. Naturalny sposób na relaks

Coraz więcej osób zaczyna poszukiwać informacji na temat floatingu. I trudno się temu dziwić, bo pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się naturalna metoda relaksu, podczas której przebywamy w specjalnym basenie i unosimy się na powierzchni wody wypełnionej solą EPSOM. To właśnie to swobodne pozostawanie w stanie nieważkości, z dala od wszystkich innych bodźców, pozwala ukoić psychikę i uspokoić swoje zmysły. 60 minutowa sesja flotingowa odpowiada za relaks, jakiego jesteśmy w stanie dostarczyć swojego organizmowi podczas czterogodzinnego, nieprzerwanego niczym snu.

 

Co jeśli nie umiem pływać?

Niektórzy obawiają się floatingu z uwagi na brak umiejętności pływackich. Zupełnie niepotrzebne, bo aby cieszyć się z elektów jakie daje ten niezwykły zabieg wcale nie trzeba umieć pływać. Odpowiednia ilość soli rozpuszczona w basenie foatingowym sprawia, że nasze ciało niemal samo unosi się na powierzchni, a cała sesja przypomina pływanie w Morzu Martwym, które samoczynnie wypycha człowieka do góry. W takich warunkach wystarczy więc spokojnie położyć się na wodzie, zamknąć oczy i pozwolić swojemu umysłowi na zasłużony relaks. Warto jednak pamiętać o tym, by nie dotkać rękoma okolic oczy - przy takim zasoleniu, woda z basenu może sprawić, że te będą nas piekły. 

Kto powinien spróbować floatingu?

Sesja w basenie floatingowym to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka sposobu na relaks i odprężenie. Nie bez powodu z jego dobroczynnych efektów korzystają również zawodowi sportowcy. Tego typu "zabieg" jest bezpieczny również dla kobiet w ciąży w drugim i trzecim trymestrze. Czy to oznacza, ze floating jest dobry dla wszystkich? Oczywiście nie. Z bookowaniem sesji powinny wstrzymać się głównie osoby z podrażnioną skórą (do czasu jej zagojenia) oraz kobiety w trakcie menstruacji. Przeciwwskazaniem do korzystania z zabiegu jest również posiadanie świeżo wykonanego tatuażu czy spożycie alkoholu. 

Floating - dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto wypróbować floatingu. Ten podstawowy to oczywiście relaks. Jednak szansa na poczucie głębokiego odprężenia to jeszcze nie wszystko. Podczas sesji organizm może również nadrobić niedobory magnezu. Poza tym "zabieg" eliminuje uczucie zmęczenia, korzystnie wpływa na skórę, wygładzając ją i nawilżając, a także poprawia jakość snu. To wszystko procentuje z kolej poprawą koncentracji oraz szybkości uczenia się. Dla niektórych pacjentów, floating jest również skutecznym sposobem na szybszą rekonwalescencję czy redukcję stresu i niepokoju. 

Źródło: https://magiadlaciala.pl/floating-wroclaw/


 
Podziel się
Następny artykuł

Kiedy żylaki i pajączki pojawiają się na nogach, warto rozważyć wizytę u flebologa. Specjalista ten zajmuje się chorobami układu żylnego czytaj dalej