Reklama
Łysienie to już nie problem - poznaj przeszczepy włosów FUE

 

 

Łysienie to niekomfortowa przypadłość, która dotyka coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Na szczęście z łysieniem bardzo łatwo można sobie poradzić, zwłaszcza, że na rynku istnieje coraz to więcej skutecznych metod na to, aby znów móc cieszyć się bujną fryzurą. Jedną z nich jest FUE - najbardziej nowoczesna i bezpieczna metoda transplantacji włosów.

Aby szybko poradzić sobie z łysieniem należy skonsultować się z lekarzem, który zleci badania krwi, a także oceni, z jakim typem łysienia mamy do czynienia i czy występują ewentualne czynniki genetyczne, które mogą być przyczyną łysienia. Lekarz zrobi również wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się, czy występują u niego jakieś schorzenia zdrowotne, które mogą mieć wpływ na utratę włosów. Pomocne w postawieniu diagnozy będzie też badanie trychologiczne, które pozwoli szczegółowo zbadać pod mikroskopem stan cebulek włosowych.

Jak poradzić sobie z łysieniem?

Warto pamiętać, że leczenie łysienia zawsze zależy od przyczyny, nie ma jednego skutecznego sposobu na łysienie, a metoda leczenia jest dostosowywana indywidualnie do każdego pacjenta. Na co dzień warto zadbać o odpowiednią suplementację takich składników odżywczych jak proteiny, cynk, miedź, keratyna oraz witaminy A, E oraz B6, a także starać się unikać wiązania i upinania włosów, co może je osłabiać i powodować utratę włosów przy skroniach. Łysienie można też leczyć w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej np. korzystając z laseroterapii czy mezoterapii. Warto też rozważyć transplantację włosów, nowoczesne metody takie jak np. FUE sprawiają, że taki zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, a także nie wymaga wielu przygotowań ze strony pacjenta, ani długiego okresu rekonwalescencji. Ponadto, ze względu na specyfikę techniki ograniczone jest ryzyko wystąpienia odrzutów przeszczepionych tkanek czy alergii.

Transplantacja włosów metodą FUE

Metoda FUE czyli Follicular Unit Extraction polega na pobraniu mieszków włosowych od samego pacjenta i przeszczepieniu ich w inne miejsce. Lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe razem z tkanką skórną wokół nich. Następnie umieszcza je tam, gdzie włosów jest mniej lub nie ma ich wcale. Przeszczepione włosy są mocne i trwałe. Dzięki FUE można obniżyć linię włosów u pacjenta oraz wypełnić ubytki spowodowane na przykład łysieniem plackowatym. Metoda jest dostępna dla każdego bez względu na płeć, a także pozwala przeszczepić włosy zarówno na głowie, jak i brodzie czy klatce piersiowej. Jedynym mankamentem po zabiegu może być ogolona okolica, z której pobrano włosy do przeszczepu i tym samym dłuższy okresu powrotu do pierwotnego wyglądu. I na to jest jednak metoda. Wystarczy skorzystać z zabiegów NON-SHAVEN lub UNSHAVEN FUE. Po umyciu i wysuszeniu włosów już bezpośrednio po operacji praktycznie nie ma śladu po tym, że potylica poddana była jakimkolwiek zabiegom.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy każdy może się  poddać transplantacji i jakie kryteria należy spełnić, aby zakwalifikować się do zabiegu. Można to samodzielnie sprawdzić na stronie transplantacjawlosow.pl. Po wypełnieniu krótkiej ankiety, pacjent pozna odpowiedzi na pytania, czy kwalifikuje się do zabiegu, jaki rodzaj przeszczepu będzie dla niego najlepszy oraz jaki byłby koszt takiego zabiegu.

Jeśli pacjent zdecyduje się na zabieg to warto pamiętać, że na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew, a także poinformować lekarza o innych przyjmowanych lekach. Na dzień przed zabiegiem należy z kolei zrezygnować z mocnej kawy i alkoholu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a jego długość zależy od ilosci włosów, które będą przeszczepiane, im ich więcej, tym zabieg będzie dłuższy. 

FUE to bardzo bezpieczna metoda przeszczepu włosów, która daje trwałe i wodoczne efekty. Największy plus to brak konieczności użycia skalpela, a tym samym szwów, zabieg nie pozostawia więc widocznych blizn. Gojenie jest szybkie i bezbolesne, rekonwalescencja krótka, a włosy nie wymagają po zabiegu specjalnego traktowania. Po samym zabiegu odradza się jedynie wysiłek fizyczny, a wszelkie zabiegi fryzjerskie na nowych włosach należy skonsultować z lekarzem.

 

Podziel się
Następny artykuł

Kobiece mleko nie tylko zapewnia prawidłowy rozwój niemowlęciu, lecz także może być pomocne w leczeniu wielu chorób osób dorosłych, m.in. Alzheimera.... czytaj dalej