Reklama
Leczenie bólu kręgosłupa – pomoc osteopaty

Z bólami kręgosłupa, niezależnie od ich przyczyny, można walczyć na różne sposoby.

Niektórzy z nas wybierają plastry rozgrzewające lub chłodzące, inni – żele, maści albo tabletki przeciwbólowe. Tymczasem najskuteczniejsze, a jednocześnie najbezpieczniejsze, okazuje się osteopatyczne leczenie bólu kręgosłupa, czyli terapia manualna wykorzystująca delikatne techniki manipulacyjne ukierunkowane na przywrócenie ciału pełni równowagi strukturalnej i funkcjonalnej.

Jak wygląda osteopatyczne leczenie bólu pleców?

Każda terapia osteopatyczna zaczyna się od badania i diagnozy. Lekarz musi zidentyfikować źródło problemów, by móc precyzyjnie określić, które obszary anatomiczne wymagają jego interwencji i opracować kompleksowy plan leczenia dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Samo leczenie natomiast polega na uciskaniu wybranych punktów na ciele – najczęściej okolic lędźwi i karku, ponieważ właśnie tam zazwyczaj występuje ból – w celu usunięcia patologicznych zmian, które wykształciły się w obrębie tych struktur. Tak prowadzona terapia już po pierwszym zabiegu daje świetne efekty i przynosi pacjentowi ulgę, ale żeby na dobre pozbyć się bólu czasami potrzeba kilku lub kilkunastu sesji. Na szczęście osteopatyczne leczenie bólu kręgosłupa jest nieinwazyjne, nie obciąża organizmu i nie niesie za sobą ryzyka groźnych skutków ubocznych – o ile oczywiście wybierzemy się do dobrego specjalisty, eksperta w tej dziedzinie.

Jak znaleźć dobrego osteopatę?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „leczenie bólu kręgosłupa Warszawa” lub „leczenie chorób kręgosłupa Warszawa” otrzymujemy niezliczoną ilość wyników, warto jednak pamiętać, że nie każdy reklamujący się w internecie terapeuta to profesjonalista. Aby mieć pewność, że trafimy w ręce rzetelnego, zaufanego specjalisty, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług nowoczesnej kliniki osteopatycznej, takiej jak Osteoklinika.pl, która jest znanym i cenionym w środowisku medycznym ośrodkiem zrzeszającym profesjonalistów z wysokimi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem w dziedzinie osteopatii. W takim miejscu z pewnością otrzymamy pomoc, jakiej potrzebujemy.

Podziel się
Następny artykuł

Fizjoterapia to dynamiczna i nieustannie rozwijająca się dziedzina medycyny. czytaj dalej