Reklama
Laser wysokoenergetyczny - alternatywa dla interwencji chirurgicznych

Laser wysokoenergetyczny - co wpływa na jego skuteczność?

Laseroterapia jest praktykowana od około 40 lat, początkowo wykorzystywano jednak wyłącznie lasery niskoenergetyczne. Znajdowały zastosowanie w zabiegach chirurgicznych, medycynie estetycznej o fizjoterapii. W przypadku stosowania narzędzi o niskiej mocy, temperatura tkanek była podnoszona jedynie o 1 stopień Celsjusza. Często okazywało się to niewystarczająco, dlatego obecnie dostępny laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Światło lasera kierowane jest prosto do uszkodzonych tkanek, które w ten sposób przyswajają znacznie większe ilości tlenu. W wyniku działania urządzenia dochodzi ponadto do polepszenia ukrwienia obwodowego i mikrokrążenia krwi w całym organizmie. Laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl działa z większą mocą i głębiej penetruje wymagające leczenia tkanki. Umiejętnie przeprowadzony zabieg oraz właściwy dobór mocy urządzenia nie powoduje żadnych uszkodzeń tkanek - zachowane jest więc pełne bezpieczeństwo. W wyniku oddziaływania fal akustycznych tkankom zapewnia się mikromasaż, który przyspiesza procesy regeneracji. Laser wysokoenergetyczny powoduje zmniejszenie odczuwanego bólu i tym samym pozwala na ograniczenie przyjmowania leków o działaniu przeciwbólowym. Ulga po przeprowadzonym zabiegu powoduje zadowolenie pacjenta i podnosi jakość codziennego funkcjonowania.

Działanie lasera wysokoenergetycznego

Dotychczas stosowane metody leczenia są stopniowo wypierane przez laser wysokoenergetyczny, który w przeprowadzanych badaniach klinicznych jest oceniany wysoko. Poza zniwelowanie bólu dochodzi do polaryzacji zakończeń nerwowych, w wyniku czego notuje się wzrost poziomu endorfin. Zmniejszane jest ponadto napięcie mięśniowe, a stany zapalne ustępują - co najlepsze - efekty leczenia laserem wysokoenergetycznym odczuwane są przez długi czas. Wskazaniami do zabiegów są między innymi bóle kręgosłupa, krzyżowe, zwyrodnienia stawów. Wszystkie te dolegliwości powodują znaczne obniżenie komfortu codziennego funkcjonowania, dlatego niezbędna jest natychmiastowa reakcja. W wielu przypadkach działanie lasera wysokoenergetycznego z powodzeniem może zastąpić leczenie operacyjne. Wyjątkiem są osoby, u których występują świeże urazy, wówczas wiązka z lasera wysokoenergetycznego mogłaby zaostrzyć stan zapalny. Nie zmienia to faktu, że laser wysokoenergetyczny w sklepie Astar.pl spełnia podstawowe funkcje. Sprawdza się idealnie w zwalczaniu uporczywych dolegliwości i przynosi wyczekiwaną ulgę w przebiegu schorzeń. Cały czas przeprowadza się badania porównujące skuteczność leczenia laserem wysokoenergetycznym z innymi metodami. Wyniki są jednoznaczne i w znacznej większości przemawiają za stosowaniem tego rozwiązania.

 

Podziel się
Następny artykuł

Chondroityna to organiczny związek chemiczny z grupy glikozaminoglikanów, stanowiący główny element chrząstki stawowej. Mukopolisacharyd składa się z... czytaj dalej