Reklama
Jakie obuwie medyczne wybrać?

Praca w służbie zdrowia to bardzo często wiele godzin spędzonych w ruchu lub w pozycji stojącej. Z tego powodu stopy, nogi i kręgosłup pracowników medycznych są każdego dnia narażone na zmęczenie i duże przeciążenia. Zadaniem obuwia medycznego jest zminimalizowanie wszelkiego dyskomfortu i zapewnienie stopom jak największej wygody podczas wielogodzinnej pracy.

 

Co jest ważne w obuwiu medycznym?

W przypadku obuwia medycznego duże znaczenie ma nie tylko ergonomia butów, która wpływa na komfort ich noszenia, ale również materiały, z jakich są wykonane. Muszą one spełnić wysokie normy sterylności, a przy okazji zapewnić skórze prawidłową wentylację. Dlatego też obuwie medyczne rzadko kiedy jest całkowicie zabudowane. Z reguły buty posiadają systemy otworów umożliwiających swobodny obieg powietrza.

Dodatkowo warto zwracać uwagę czy materiał, z którego są wykonane buty, jest antybakteryjny i zapewnia ochronę przeciwgrzybiczą. Profesjonalne obuwie medyczne powinno również posiadać antypoślizgową i wyprofilowaną podeszwę, która zapewni pracownikowi służby zdrowia nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo.

Obuwie medyczne – rodzaje

Obuwie medyczne można podzielić na kilka rodzajów, jednak w takim podstawowym stopniu możemy wyodrębnić dwa rodzaje butów i będą to klapki oraz półbuty. Oprócz tego rozróżniamy także:

  • Chodaki medyczne – buty z drewnianą najczęściej podwyższoną podeszwą, które mogą mieć całkowicie lub częściowo zabudowany przód. Są najczęściej wykonane z naturalnych materiałów – drewna i skóry, co zapewnia stopom komfort i zdrowie.
  • Sandały i klapki medyczne – jest to obuwie medyczne, które zapewnia wygodę i odpowiednią cyrkulację powietrza. Bardzo często tego typu obuwie można normalnie prać np. w temperaturze 40 stopni Celsjusza.
  • Baleriny medyczne – wygodne i modne obuwie zabudowane, z cholewką wykonaną najczęściej z materiału.

Obuwie medyczne damskie, męskie i uniwersalne

Oferta obejmująca obuwie medyczne jest dzisiaj bardzo szeroka. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju butów, które różnią się fasonem, kolorem oraz rodzajem podeszwy. Oprócz tego obuwie medyczne dzielimy także na obuwie damskie i męskie oraz obuwie medyczne uniwersalne, które nadaje się do użytku dla obu płci. W przypadku obuwia męskiego mamy najczęściej do czynienia po prostu z większą rozmiarówką.

Pamiętać należy o tym, że dopasowanie obuwia medycznego jest kwestią indywidualną i pracownicy służby zdrowia powinni sami sprawdzić, jakiego rodzaju buty są dla nich najwygodniejsze. Wybór jest duży i na pewno każdy znajdzie buty, które pozwolą mu przetrwać nawet najdłuższy dyżur. Co ważne, obuwie medyczne ma zastosowanie nie tylko w placówkach służby zdrowia, ale także w aptekach oraz miejscach, gdzie zachodzi konieczność zachowania wysokich standardów higieny.

Duży wybór obuwia medycznego znajdziesz w sklepie Uniformix -  https://www.uniformix.pl/pol_m_Obuwie-medyczne-324.html

Podziel się
Następny artykuł

Opóźnienia we wczesnej diagnostyce zapalnych chorób reumatycznych w Polsce są trzykrotnie większe niż zalecane normy europejskie. Czas oczekiwania na... czytaj dalej