Reklama
Korekta wzroku soczewkami – jakie wybrać?

Choroby wzroku są niezwykle powszechne w zasadzie w każdej populacji.

W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie ich uniknąć, bowiem z wiekiem nasz narząd wzroku mocno się starzeje i zużywa. Często również od dziecka cierpimy na pewne schorzenia, a najczęstszymi są krótkowzroczność i dalekowzroczność. W tych przypadkach, jak również w sytuacji, gdy cierpimy na astygmatyzm, korygowanie wady jest możliwe w bardzo prosty sposób. Często wystarczy jedna wizyta u lekarza specjalisty, a także dobranie odpowiednich szkieł korekcyjnych, by mówić o znaczącej poprawie funkcjonowania.

Wybierz soczewki zamiast okularów – korzyści

Z wadami wzroku zwykle kojarzą się nam automatycznie okulary. I rzeczywiście większość osób właśnie w taki sposób koryguje swoją wadę wzroku. To najprostszy sposób na pozbycie się jej. Od wielu lat jednak dostępne są na rynku także soczewki kontaktowe, bez których wiele osób nie wyobraża sobie życia. Ich zaletą jest fakt, że nie musimy nosić niczego na nosie, co dla wielu użytkowników okularów bywa zbyt irytujące. Dodatkowo widzimy pod każdym kątem idealnie, a nasze pole widzenia nie jest ograniczone oprawkami okularów.

Soczewki jednodniowe – zalety i wady

Pytanie jakie soczewki wybrać jest dla wielu osób z wadami wzroku dość trudne. Szczególnie, gdy nie mamy jeszcze doświadczenia w noszeniu i użytkowaniu soczewek. Wtedy łatwo zgubić się w gąszczu możliwości jakie nam one dają. Z pomocą przychodzi nam serwis Mojepierwszesoczewki.pl.

Soczewki jednodniowe należą do najpowszechniej wybieranych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie ryzykujemy w dużym stopniu podrażnień oka czy też zapalenia spojówek. Wynika to z faktu iż są zapakowane w higieniczny sposób, a po użyciu lądują w koszu na śmieci. Pewną wadą soczewek jednodniowych jest jednak bez wątpienia generowanie olbrzymiej ilości śmieci. Dziś w dobie tak dużej świadomości ekologicznej dla wielu klientów jest to argument bardzo istotny i często to właśnie z tego powodu skłaniają się oni do soczewek użytkowanych przez dłuższy czas.

Soczewki tygodniowe i miesięczne – czy warto?

Soczewki tygodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne stanowią pewną alternatywę dla modeli jednodniowych. W tym przypadku znacznie istotniejsza będzie higiena, bowiem musimy odkładać nasze soczewki do specjalnego płynu, dbając o to, by każdego dnia były idealnie czyste. To dla niektórych osób może być kłopotliwe, ale jest to rozwiązanie oszczędniejsze i znacznie bardziej ekologiczne. Wiele osób z wadami wzroku koniec końców na takie właśnie rozwiązanie się decyduje z racji niższych kosztów użytkowania.

 

Podziel się
Następny artykuł

Choć osoby z wadami wzroku okulary noszą codziennie, często zapominają o ich właściwej pielęgnacji. Jeszcze częściej pomijamy regularne mycie okularów... czytaj dalej