Reklama
Kiedy warto udać się do ginekologa?

Ginekolog i fizjoterapeuta uroginekologiczny to specjaliści pomagający w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce schorzeń, które dotykają układu rozrodczego i miednicy mniejszej u pań. W Katowicach przyjmuje uznany specjalista od ginekologii, który ceniony jest przez pacjentki w każdym wieku.

Dlaczego regularne wizyty u ginekologa są tak istotne?

Do ginekologa warto udać się nie tylko wtedy, kiedy pojawiają się problemy związane z miesiączką czy nieregularnościami cyklu menstruacyjnego. Warto też chodzić prewencyjnie. Wczesna diagnostyka jest bardzo ważna. Każda kobita powinna regularnie chodzić na wizyty kontrolne do ginekologa. Pacjentki zgłaszają się do niego często z bólami w podbrzuszu, upławami, a także w przypadku planowania ciąży lub stosowania antykoncepcji. Wizyta u ginekologa zawsze powinna być przeprowadzana minimum raz w roku. Celem jest wczesne wykrycie potencjalnych schorzeń narządów płciowych. Mowa tutaj na przykład o raku szyjki macicy. Prowadzenie ciąży przez ginekologa to priorytet dla każdej przyszłej mamy.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Warto udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego wtedy, kiedy pojawiają się dolegliwości związanych z dysfunkcją układu moczowo-płciowego, takich jak nietrzymanie moczu, ból w okolicy miednicy, ból podczas stosunku i nie tylko. Do tego dolicza się też trudności z oddawaniem moczu bądź kału. Okazuje się, że fizjoterapeuty uroginekologiczny pomaga w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń związanych z miednicą mniejszą i mięśniami dna miednicy. Fizjoterapia uroginekologiczna jest coraz częściej stosowana w obecnych czasach.

Kiedy udać się na pierwszą wizytę do Ginekologa?

Pierwsza wizyta u specjalisty od ginekologii powinna nastąpić wtedy, gdy pojawiają się pierwsze objawy dojrzewania płciowego. W większości dziewcząt jest to 12 bądź 13 rok życia. Jak się okazuje, regularne wizyty u ginekologa powinny odbywać się minimum raz w roku, aby kontrolować stan zdrowia układu rozrodczego. Niestety nie wszystkie panie o tym pamiętają, co może prowadzić do poważniejszych problemów.

Więcej informacji na: https://vitalea.pl/diagnostyka/ginekologia-poloznictwo

Zarówno fizjoterapeuta uroginekologiczny, jak i ginekolog, wykonują różnego typu zabiegi. Ten drugi przeprowadza badania ginekologiczne, wykonywane za pomocą specjalistycznych narzędzi. Celem badań jest zbadanie szyjki macicy i pochwy. Szybkie zdiagnozowanie choroby jest bardzo istotne. Dlatego każda kobieta powinna chodzić regularnie na wizyty do ginekologa. Zaniedbanie tego może prowadzić do przykrych konsekwencji. W Katowicach przyjmuje ginekolog, który cieszy się uznaniem wśród pacjentek.

 

Podziel się
Następny artykuł

Niedobory jodu i choroby tarczycy w ciąży mogą prowadzić do poronień, przedwczesnych porodów oraz wad rozwojowych u dzieci, dlatego każda ciężarna pow... czytaj dalej