Reklama
Kiedy musisz odwiedzić dentystę? 4 powody

Głównym zadaniem dentysty jest pomoc. Każdemu dentyście zależy na tym, by uzyskany efekt był jak najtrwalszy, a także uzyskany możliwie mało bolesną dla pacjenta drogą. Rozwój stomatologii umożliwia leczenie pacjentów coraz sprawniejszymi metodami.

Każdy z nas z czasem zaczyna zmagać się z pewnymi schorzeniami, które wymagają ingerencji dentysty. Bez niego nie bylibyśmy w stanie sobie poradzić. Istnieje kilka najpopularniejszych powodów, schorzeń, z którymi pacjenci zgłaszają się do dentysty. Dowiedz się, z czym najczęściej pacjenci zgłaszają się do dentystów.

 

Stan zapalny dziąseł

Stan zapalny dziąseł, nazywany także zapaleniem dziąseł, przejawia się zmianą koloru dziąseł (są one zaczerwienione). Często też dochodzi do powstania obrzęku, a same dziąsła krwawią m.in. podczas normalnego szczotkowania zębów. Stan zapalny dziąseł jest spowodowany najczęściej rozwojem płytki nazębnej, która z czasem ulega mineralizacji (utwardzeniu) - przekształca się w kamień nazębny.

Stany zapalne dziąseł to prosta droga do rozwoju takiej choroby jak paradontoza. Z racji tego, że może ona doprowadzić do wypadnięcia zębów, zaleca się szczególną ostrożność i obserwację stanu kamienia nazębnego, a także jego regularnie usuwanie.

 

Ból zęba

Ból zęba w większości przypadków zwiastuje rozwój choroby. Nie należy go ignorować, czy też neutralizować poprzez stosowanie środków przeciwbólowych. W przypadku, gdy ząb zaczyna boleć, rekomendujemy natychmiastowy kontakt z dentystą.

 

Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów często jest spowodowana czynnikami, takimi jak stosowanie pasty o zbyt wysokim stężeniu środka ścierającego. W takich przypadkach wystarczy wstrzymać się z jej stosowaniem, by pozbyć się problemu nadwrażliwości.

Nadwrażliwość często jednak zwiastuje rozwój m.in. próchnicy, dlatego jeśli nie widzisz powodu, dla którego miałaby się ona rozwijać, skontaktuj się jak najszybciej ze stomatologiem.

 

Bóle głowy

Wbrew pozorom, do stomatologa można zgłosić się także wtedy, gdy cierpimy na przewlekły ból głowy. Mianowicie, może on mieć źródło w zaburzeniu pracy stawów skroniowo-żuchwowych. Stawy te są używane szczególnie intensywnie podczas jedzenia, mówienia, a także przy przełykaniu śliny. Schorzenia stawów skroniowo-żuchwowych mogą przejawiać się różnymi bólami - odczuwalnymi nie tylko w okolicy głowy, ale także pleców czy kolan.

 

Z jakiego powodu ostatni raz odwiedziłeś dentystę?
 

Sprawdź również ofertę gabinetu https://cenker.pl/

Podziel się
Następny artykuł

Zdjęcia pantomograficzne wykonuje się wyłącznie w klinikach stomatologicznych, głównie w celu ustalenia przyczyny chorób zębów. czytaj dalej