Reklama
Jakie są przyczyny niskiego libido?

Obecnie temat niskiego libido przestaje być tematem tabu. Wszystkie zaburzenia popędu seksualnego posiadają swoje przyczyny. Niskie libido może sprawiać problemy, które sprowadzają do dużych napięć i spowodowanych przez to nieprzyjemności - nie tylko w zakresie seksualnej strefy życia.

Obecnie temat niskiego libido przestaje być tematem tabu. Wszystkie zaburzenia popędu seksualnego posiadają swoje przyczyny. Niskie libido może sprawiać problemy, które sprowadzają do dużych napięć i spowodowanych przez to nieprzyjemności - nie tylko w zakresie seksualnej strefy życia. Najczęściej taki problem spotyka kobiety. Składa się on z bardzo złożonych czynników, jednak nie tylko kobiety mają problem z niskim libido. Panowie również mogą mieć problemy z powodu zaburzeń popędu seksualnego. Co z tym zrobić?

Przyznanie się

Z różnych badań wynika, że to kobieta szybciej przyzna się do takiego problemu. To właśnie ona szybciej pójdzie do specjalisty, poszuka informacji na ten temat w internecie czy porozmawia z koleżanką. O przyczynach obniżonego libido można przeczytać naprawdę sporo. Poradników jest mnóstwo, jednak ciężko jest znaleźć odpowiednie wskazania dla chorującej osoby, ponieważ jest to problem indywidualny.

Kryzys w związku

Najczęstszym powodem zaburzenia popędu seksualnego jest kryzys w związku. Główną rolę ma tutaj przede wszystkim zdrada partnera, zmiana w jego zachowaniu czy niespełnione oczekiwania. Każda taka sytuacja potrafi wprowadzić w nasz związek nawet najmniejsze napięcie. Takie sprawy powinny być natychmiast wyjaśniane. Jeśli mamy problemy z wyjaśnieniem tego wspólnie, warto udać się po pomoc do specjalisty.

Zaburzenia afektu

Czym jest zaburzenie afektu? Możemy do tego zaliczyć wszelkie stany depresyjne czy schizofrenię. W takich sytuacjach również może pojawić się problem zaniku popędu seksualnego. Jeżeli chcemy powrócić do aktywności seksualnej, możemy to zrobić dopiero po zastosowaniu odpowiedniej terapii danego schorzenia.

Życie w ciągłym stresie

Przez pracę mamy coraz to mniej wolnego czasu i narażeni jesteśmy na ciągły stres. Przez to dużo młodych ludzi rezygnuje z seksu, ponieważ odczuwają niskie libido, albo nie odczuwają go w ogóle. Jeśli brakuje nam snu, czujemy przewlekłe zmęczenie to ostatnią rzeczą, o której myślimy to seks z naszym partnerem. Stres jest takim czynnikiem, który zabija w nas wszystko. Co więcej, doświadczamy go coraz częściej. Może on powodować problem z erekcją, u kobiet zaburzenia hormonalne. Stosunek jest przez to bardzo trudny do osiągnięcia.

Alkohol w takich sprawach zdecydowanie nie pomaga. Nie pomogą nam również inne używki czy papierosy, więc nie warto szukać rozwiązania w tym zakresie. Środki psychoaktywne zaburzają erekcję, co nie jest wielką tajemnicą. Narkotyki na dłuższą metę potrafią zabić libido do cna. Co prawda na początku możemy czuć większy popęd seksualny, jednak jest to odczuwalne tylko na początku!

Inne

Tak naprawdę wiele czynników może mieć wpływ na niskie libido w naszym organizmie. Na przykład kłopoty z sercem, problemy z natury hormonalnej, nadciśnienie czy cukrzyca może mieć ogromny wpływ na nasz popęd seksualny. Pomocy więc należy szukać wśród specjalistów. Dzięki nim możemy wyleczyć choroby, które wpływają na poziom naszego libido. Wpływ mogą mieć również różne uszkodzenia czaszkowe czy kręgosłupowe. Jeśli masz problem z poziomem libido w swoim organizmie, staraj się znaleźć jego przyczyny, a najlepiej zgłoś się o pomoc do specjalisty. Przydatne będzie także urozmaicenie życia seksualnego. Na przykład taki wibrator do łechtaczki https://sexactive.pl/wibratory-lechtaczkowe . Seks jest jednym z ważniejszych sfer życia człowieka, więc warto zadbać o ten aspekt życia.

Podziel się
Następny artykuł

Właściwa dieta ma bardzo duże znaczenie dla potencji zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, można sięgnąć po suplemen... czytaj dalej