Reklama
Jaki kurs masażu na początek?

Rozważasz karierę masażysty? Stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, bądź w ogóle jeszcze nie wiesz, dokąd je skierować, aby zacząć się przygotowywać do tego zawodu? Profesjonalny kurs, obejmujący zajęcia teoretyczne oraz praktyczne to na pewno dobry pomysł. Jaki jednak masaż wybrać na początek?

  • Dlaczego warto wybrać kurs masażu ajurwedyjskiego? 

Ajurweda to starożytna, indyjska filozofia związana z naturalną medycyną, dietą – z szeroko pojętym stylem i filozofią życia w równowadze. Różni się np. od filozofii Pięciu Przemian, właściwej dla medycyny i kultury chińskiej, jednak zarówno te dwie, jak i inne filozofie Dalekiego Wschodu posiadają praktycznie ten sam cel, do którego dążą nieco innymi ścieżkami. 

O ile w Chinach mamy owe 5 Przemian, to w Indiach, czyli w obrębie Ajurwedy, funkcjonują tzw. 5 żywiołów. Można doszukiwać się pomiędzy nimi zarówno analogii, jak i różnic. Trudno jednak je wartościować. Terapie rodem z Indii bądź z Kraju Środka są po prostu inne, choć prawdopodobnie porównywalnie skuteczne. 

Kurs masażu ajurwedyjskiego to bardzo dobry pomysł na początek, szczególnie biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów. We współczesnych czasach stres, chroniczne napięcie oraz spowodowana nimi nierzadko bezsenność dokuczają tzw. ludziom sukcesu. Masaż ajurwedyjski pozwala redukować takiego rodzaju objawy, a w konsekwencji – łatwiej zasypiać i skuteczniej regenerować organizm przed kolejnymi wyzwaniami. Sprawdź np. kurs na: https://www.szkoleniatrigger.pl/kurs-masazu-ajurwedyjskiego/

 

  • A może na dobry początek – kurs masażu twarzy?

Zanim nauczysz się skomplikowanych technik masażu całego ciała, lepiej skupić się jedynie na jego części? Masaż twarzy i głowy to całkiem inna kategoria, co nie oznacza, że stanowi on mniejsze wyzwanie, niż np. masaż stóp bądź całego ciała. 

Twarz oraz cała głowa, w której znajduje się mózg – zwieńczenie centralnego układu nerwowego, oraz wrażliwe elementy/organy, jak np. oczy, wymagają szczególnej delikatności i precyzji podczas masowania. Dobra szkoła masażu na pewno zwróci Twoją uwagę na to, że właśnie ten obszar masowany powinien być przez prawdziwych wirtuozów tej niewątpliwej sztuki. Kiedy jednak opanujesz masaż twarzy: https://www.szkoleniatrigger.pl/kurs-masazu-twarzy/, to zapewne znacznie pewniej przystąpisz do kursów masażu całego ciała, które w przeważającej mierze nie jest aż tak delikatne i wymagające jak powierzchnia głowy. 

Kurs masażu twarzy na początek, a następnie nauka masażu ajurwedyjskiego, masażu shiatsu, tajskiego, lub zupełnie innego typu to także całkiem dobra koncepcja. 

Zanim zatem rozpoczniesz naukę na pierwszym lepszym kursie, przemyśl dobrze: jaką ścieżkę kariery planujesz, w jaki sposób uczysz się najlepiej, czy chcesz zacząć od masażu całego ciała, czy może właśnie np. twarzy. Przedstawione powyżej pomysły na to, od jakiego rodzaju kursu zacząć naukę masażu to jedynie propozycje. Każdy z nas jest inny i każdy zapewne podejdzie do tego zagadnienia nieco inaczej.

Podziel się
Następny artykuł

Wybór materaca to decyzja o komforcie i higienie snu. Wyjątkowe właściwości niektórych produktów pozwolą nam budzić się wypoczętymi i bez dolegliwości... czytaj dalej