Reklama
Jak urządzić małą łazienkę w kawalerce 2m2 z prysznicem?

Jak urządzić małą łazienkę w kawalerce 2m2 z prysznicem?

Mikrokawalerki mają mikro łazienki, w których niewiele się może zmieścić. Na rynku deweloperskim zdarzają się mieszkania, w których łazienki mają metraż niewiele większy bądź równy 2m2. Zaprojektowanie tak niewielkiego pomieszczenia może sprawić nie lada trudności. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy w takiej łazience można zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak pralka bądź kosz na brudne pranie. Czy oznacza to jednak, że funkcjonalne urządzenie mikro łazienki jest niemożliwe? A może jednak są pewne sposoby na to, aby w łazience było nie tylko wygodnie, ale także by znalazło się w niej wszystko to, co znajduje się także w większych metrażowo łazienkach?

Prysznic zamiast wanny

W mikro łazienkach nie ma miejsca na wannę. Niestety wanny potrzebują większej ilości miejsca niż prysznic. Nawet najmniejsza wanna zajmie więcej miejsca niż kabina prysznicowa. W mikro łazience zdecydowanie lepiej poradzi sobie prysznic typu walk-in. Jest to taki model prysznica, który nie posiada brodzika a cała woda leje się bezpośrednio na podłogę. Dzięki zastosowaniu takiej technologii oraz wybraniu przezroczystych ścianek i drzwi prysznica, można nie tylko mieć miejsce do umycia się, ale także można uzyskać wrażenie większej przestrzeni nawet w małej łazience. Ponadto prysznic typu walk-in zapobiega powstawaniu niebezpiecznych sytuacji, w których osoba kąpiąca się potyka się o brodzik, wychodząc spod prysznica albo wchodzą pod prysznic.

Jakie płytki wybrać do mikro łazienki?

Zastosowanie prysznica typu walk-in, w którym woda leje się bezpośrednio na płytki podłogowe, wymusza zainstalowanie płytek antypoślizgowych. Wielu topowych producentów ceramiki ma w swoim asortymencie doskonałej jakości płytki podłogowe, antypoślizgowe. Wykonanie podłogi z takich płytek, pozwoli na uniknięcie niebezpiecznych wypadków. Nie trzeba przy tym jednak rezygnować z atrakcyjności płytek. Rynek pełen jest modeli, które szczycą się właściwościami antypoślizgowymi i jednocześnie są bardzo atrakcyjne wizualnie. 

Gdzie postawić pralkę?

Wielu osobom wydaje się, że umieszczenie pralki w mikro łazience jest niemożliwe. Nie jest to do końca prawda, ponieważ można zastosować kilka zabiegów, tak aby znalazło się dodatkowe miejsce na pralkę. Po pierwsze, pralkę można umieścić we wnęce, jeżeli taka znajduje się w łazience. Po drugie, pralka może zostać schowana do szafki. Ponadto istnieje jeszcze możliwość schowania pralki pod blat, na którym stałaby umywalka. Wszystkie te sposoby wymagają nieco pomyślunku, niemniej jednak realnie pozwalają na wygospodarowanie miejsca na pralkę w mikro łazience. 

Styl mikro łazienki

Mikro łazienka ze względu na swój brak metrażu powinna być urządzona w taki sposób, aby sprawiać wrażenie większej niż jest. Aby było to możliwe, należy zastosować w łazience jasne kolory najlepiej biały lub odcienie beżowego oraz przeszklenia i duże ilości luster. Nie można także zapominać o tym, aby zamontować w takiej łazience dużo punktów świetlnych, które oświetlałyby bardzo wyraźnie całe pomieszczenie. Warto także zrezygnować z wszelkiego rodzaju dodatków, jak chociażby wiszące dekoracje, ponieważ takie przedmioty zagracają przestrzeń i sprawiają że ta wydaje się być mniejsza.

 

Podziel się
Następny artykuł

Bycie pielęgniarką to nie lada zadanie. Nie bez powodu mówi się, że do tej pracy trzeba mieć powołanie. czytaj dalej