Reklama
Jak wybrać najlepszy prywatny pakiet medyczny? (20+, 40+, 60+, 80+)

Medyczny abonament prywatny to coraz popularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o opiekę lekarską i dostęp do badań diagnostycznych. W Polsce działa obecnie kilku dużych operatorów medycznych, którzy gwarantują swoim klientom zarówno szybkość, jak i wysoką jakość obsługi. Jak wybrać zakres usług dla siebie wśród dziesiątek różnych wariantów? Kieruj się przede wszystkim swoimi potrzebami oraz budżetem!

Prywatny pakiet medyczny – jak wybrać?

Stan zdrowia i ewentualne ryzyko zachorowania na rozmaite schorzenia zależy nie tylko od prowadzonego trybu życia, ale także wieku. Na ten ostatni nie masz wpływu i wraz z biegiem lat powinieneś dostosowywać swoje zwyczaje do zmieniającej się dyspozycji twojego organizmu. Dotyczy to także korzystania z usług medycznych i częstotliwości wizyt w ambulatorium czy gabinecie lekarskim, nawet jeśli wydajesz się prawdziwym okazem zdrowia. Alternatywą dla usług świadczonych w ramach NFZ jest prywatna opieka medyczna. Trzeba za nią co prawda zapłacić z własnej kieszeni, jednak odbywa się to na rzecz komfortu obsługi medycznej, a przede wszystkim jej sprawności.

Z tego względu warto rozważyć zakup pakietu u jednego z kilku operatorów, którzy z roku na rok poszerzają swoje usługi. Jednym z nich jest PZU – zaufany i znany od lat zakład ubezpieczeń, który na stronie https://zdrowie.pzu.pl/sklep udostępnia informacje o możliwościach dedykowanych zarówno osobom młodym, w średnim wieku, jak i seniorom. Właśnie wiek to jedno z kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu zakresu pakietu u prywatnego operatora medycznego.

Pakiet medyczny – określ, czego Ci potrzeba!

Po raz pierwszy z możliwością zakupu pakietu medycznego stykają się osoby po 20. roku życia. Oferowane na rynku tzw. Pakiety dla Studenta pozwalają na:

  • kontrolę stanu swojego zdrowia;
  • sprawne podejmowanie leczenia;
  • profilaktykę.

W zależności od wybranego zakresu pakietu można korzystać z:

  • konkretnej liczby konsultacji lekarskich w skali roku;
  • bezpłatnych badań i zabiegów ambulatoryjnych;
  • opieki medycznej przez całą dobę (także przez telefon).

Te same warunki dotyczą osób w średnim wieku, jednak po 40. roku życia zmienia się nieco lista najczęściej występujących w tym wieku problemów zdrowotnych. Wśród pakietów można znaleźć te obejmujące konsultacje specjalistów i badania, które mogą okazać się kluczowe dla utrzymania prawidłowego zdrowia po czterdziestce.

Wybór zakresu usług determinuje także indywidualna sytuacja pacjenta. Jeśli cierpisz np. na przewlekłą chorobę, z pewnością częściej skorzystasz z badań, które wynikają z jej specyfiki i zagrożeń, które niesie.

Abonament medyczny dla seniora. To czas szczególnej troski o zdrowie

Indywidualne pakiety medyczne dla osób po 60., a później po 80. roku życia mają być wsparciem w podtrzymaniu dobrego stanu zdrowia, ale jednocześnie zabezpieczeniem na wypadek jego pogorszenia. Tak samo jak w przypadku osób młodszych, seniorzy mogą wybierać spośród różnych wariantów pakietów, m.in. w wersji podstawowej lub maksymalnie rozszerzonej. To szereg możliwych konsultacji ze specjalistami bez konieczności posiadania skierowania oraz setki badań diagnostycznych z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb seniorów.

Wybierając pakiet dla osób dojrzałych w wieku emerytalnym, warto zwrócić uwagę na to, czy obejmuje:

  • konsultacje u dietetyka;
  • konsultacje psychologa i psychiatry;
  • przeglądy i zabiegi stomatologiczne;
  • rehabilitację ambulatoryjną;
  • zabiegi i badania ambulatoryjne;
  • szczepienia przeciw grypie;
  • USG i RTG.

Niezależnie od wieku i rodzaju pakietu, którego szukasz, przed zakupem zwróć uwagę na liczbę dostępnych specjalistów, liczbę placówek operatora w twojej miejscowości czy adekwatność ceny do usług. To parametry, które mogą znacząco wpłynąć na twój wybór i późniejszą satysfakcję.

 

Podziel się
Następny artykuł

Zespół stopy cukrzycowej jest poważnym powikłaniem cukrzycy. Choroba może prowadzić do trudnych do leczenia ran, infekcji, a nawet do amputacji stopy. czytaj dalej