Reklama
Jak urządzić najlepszy pokój dla rodzeństwa?

Urządzenie wspólnego pokoju dla dwojga dzieci nie jest proste. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli są one w różnym wieku i różnej płci. Znalezienie idealnego wystroju w takiej sytuacji wymaga dużej kreatywności oraz właściwego podejścia do problemu. Z odrobiną wysiłku z pewnością uda się pogodzić dwa odmienne światy i stworzyć piękny pokój, który będzie odpowiadał obu lokatorom. Sprawdź, jak podejść do tego problemu od odpowiedniej strony.

Wyzwania, które stoją przed rodzicem

W przypadku prostego pokoju dla dwojga bliźniaków należy już uwzględnić ich indywidualność i zainteresowania, które przecież mogą się ze sobą kłócić. Sprawia to problemy z odpowiednim doborem kolorów oraz ozdób. W przypadku różnego wieku dochodzi kwestia innych obowiązków i zabaw. Z wiekiem zainteresowania zmieniają się, a umiejętności wymagają nieco innych stymulacji. Od małych domków dla lalek, aż po książki i czasopisma.

Jednak różnica płci stawia największe różnice w zakresie potrzeb i ogólnego kierunku zainteresowań. O ile dziewczynki najczęściej wolą zabawy lalkami, to chłopcy przepadają za małymi samochodami. Rodzi to kolejne konflikty w aspekcie inspiracji w urządzaniu pokoju dziecięcego. Aby to pogodzić, najlepiej podejść do tematu metodologicznie.

 

                   

 

Własny kącik dla każdego

Przy aranżacji pokoju dziecięcego dla rodzeństwa warto wydzielić osobne miejsca dla każdego z lokatorów. Nie jest to łatwe zadanie i warto poszukać inspiracji na pokój dziecięcy dla rodzeństwa w internecie (np. tu: https://aboutdecor.pl/inspiracje/pokoj-dzieciecy-7) . Takie strony, jak AboutDecor, pomogą znaleźć rozwiązanie praktycznie w każdej sytuacji.

W jaki sposób można oddzielić poszczególne części pokoju dziecięcego? Inspiracji jest bardzo dużo:

  • Różne kolory na ścianach w zależności, do kogo należy dana część pokoju. Starannie jednak należy dobierać barwy, aby nie gryzły się one wzajemnie.
  • Komody lub szafki jako granica stref. Jest to ciekawy pomysł, gdzie dwie szafki na środku pokoju oddzielają część jednego dziecka od drugiego.
  • Specjalny kącik, jak na przykład namiot dla młodszego dziecka w rogu pokoju.
  • Dekoracje i ozdoby wyznaczające strefy zabawy dla każdego lokatora.

Dzięki takiemu podziałowi dzieci będą uczyć się, jak ważna jest prywatność. Zapobiegnie to także częstym kłótniom pomiędzy rodzeństwem. Jednocześnie zapewni każdemu dziecku własny kącik, w którym będzie mogło być sobą i mieć własne zabawki i gadżety.

Najlepsze meble do pokoju dla rodzeństwa

Jakie meble sprawdzą się najlepiej w pokoju dla dwojga dzieci? Dużo zależy od wielkości pomieszczenia. W mniejszych pokojach warto postawić piętrowe łóżko, aby zaoszczędzić nieco miejsca na inne, potrzebne meble. W dużych pokojach o wiele lepiej sprawdzą się osobne, duże łóżka dla każdego z rodzeństwa.

Istotne jest zapewnienie każdemu z dzieci biurka lub stolika, na którym będzie mogło się uczyć i odrabiać lekcje. Nastolatki potrzebować będą więcej miejsca na swoje kosmetyki i ubrania. Warto też pomyśleć o odpowiedniej organizacji zabawek, książek i innych przedmiotów. Koszyki, półki i szafki znacząco w tym pomogą.

Trudne zadanie dla każdego rodzica

Odpowiednia aranżacja pomieszczenia dla dzieci nie jest prosta i wymaga dużo kreatywności i pomysłowości. Warto też zapytać dzieci, jak one widzą wspólne mieszkanie w jednym pokoju. Strony, jak AboutDecor, bywają bardzo pomocne przy meblowaniu pokoju 7 latka. Inspiracji warto szukać też na innych stronach. Przy odrobinie wysiłku i owocnej rozmowie, można urządzić naprawdę ciekawe pomieszczenie, gdzie dzieci będą żyły w zgodzie.

 

Podziel się
Następny artykuł

Urozmaicone kanapki przygotowywane na bazie różnych rodzajów pieczywa mają być ważnym elementem posiłków spożywanych przez uczniów w ciągu dnia - wyni... czytaj dalej