Reklama
Implanty zębowe - jakie są przeciwwskazania?

Coraz więcej osób, pokazują to niezależne badania, posiada implanty zębowe. To metoda, aby mieć piękny uśmiech, który dodaje pewności siebie i pozytywnie wpływa na samoocenę. Istnieją rozmaite akcesoria z tej kategorii.

Jakie z nich są najczęściej stosowane? Czy każdy może zdecydować się na implanty zębowe? Czasami niestety występują pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Kiedy taka sytuacja ma miejsce?

Na początek chcielibyśmy wyjaśnić, po co w ogóle są stosowane implanty zębowe. Ludzie odwiedzają gabinet dentystyczny, ponieważ znowu chcą mieć piękny uśmiech. Nie każdy ma natomiast naturalnie białe oraz zdrowe zęby. Wynika to z rozmaitych przyczyn. Powodami mogą być genetyka, przebarwienia, próchnica, która doprowadziła do konieczności ekstrakcji itp. Są jednak skuteczne sposoby, żeby sobie poradzić z tym kłopotem. Ludzie, którzy odwiedzają gabinet dentystyczny często mają zakładane rozmaite implanty zębowe - tytanowe albo coraz częściej cyrkonowe.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją pewne przeciwwskazania. Kiedy implanty zębowe nie mogą zostać założone pacjentowi? Na przykład wszystkie kobiety w ciąży muszą przeczekać ten okres, jeśli zależy im na implantach zębowych. Nieustabilizowana cukrzyca także wyklucza ze zrealizowania tego zadania. Wszystko dlatego, że w przypadku tej choroby gojenie ran nie przebiega optymalnie. Natomiast wszczepienie implantu może w takiej sytuacji spowodować więcej kłopotów niż pożytku. Także wszystkie osoby, które mają nowotwory niestety nie mogą zdecydować się na takie akcesoria stomatologiczne. Kiedy jeszcze implanty zębowe nie mogą zostać zastosowane? Na przykład w przypadku osób, które charakteryzują się nieskończonym procesem wzrostu kości szczęki. Rozwijają się one do około 16 roku życia. W związku z tym młodsi pacjenci muszą jeszcze trochę poczekać. W wyżej wymienionych przypadkach nie ma możliwości, aby osoby odwiedzające gabinet dentystyczny mogły mieć założone implanty zębowe. Są też pewne przeciwwskazania wymagające konsultacji z lekarzem. Nie są one bowiem bezwzględne. Chodzi nam między innymi o ludzi z wadami serca, chorobą Parkinsona, dolegliwościami psychicznymi, a także rozmaitymi schorzeniami szpiku kostnego.

Podziel się
Następny artykuł

Piękne, zdrowe i zadbane zęby są jednym z kluczowych wyznaczników naszej atrakcyjności. czytaj dalej