Reklama
Szczoteczka elektryczna - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Pojawienie się na rynku szczoteczki elektrycznej stanowiło prawdziwy przełom w pielęgnacji jamy ustnej. Urządzenie to dzięki osiągnięciom najnowszej technologii pozwala nam bowiem na dbanie o piękny i zdrowy uśmiech z precyzją większą niż kiedykolwiek. Kupić taką szczoteczkę na pewno warto, ale na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, tak by w pełni zaspokajała nasze potrzeby?

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Mnogość modeli szczoteczek może przytłaczać, zwłaszcza jeśli wcześniej korzystaliśmy jedynie ze szczoteczki manualnej. Warto wiedzieć, że jej elektryczne siostry dzielą się na szczoteczki rotacyjne, rotacyjno-pulsacyjne i soniczne.

W szczoteczkach rotacyjnych, stanowiących najpopularniejszą grupę tego typu urządzeń, końcówka obraca się z dużą prędkością, wymiatając zanieczyszczenia i osad z trudno dostępnych miejsc.

Szczoteczki rotacyjno-pulsacyjne, oprócz obrotowego ruchu końcówki, wykonują również drgania o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu są w stanie dokładniej usuwać płytkę nazębną i dbać o przestrzenie między zębowe.

Urządzenia soniczne bazują na zaawansowanej technologii, skupionej na drobnych drganiach i wymiatających zanieczyszczenia ruchach. To najnowocześniejszy sposób na utrzymanie czystości naszej jamy ustnej.

Najważniejsze parametry

Zastanawiając się nad zakupem szczoteczki elektrycznej najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb, warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry dostępnych modeli.

Wśród nich znajdzie się na pewno rozmiar urządzenia – mniejszy dla młodszych użytkowników, większy dla dorosłych. Warto przy tym zwrócić uwagę na uchwyt, który powinien wygodnie leżeć w dłoni i pozwalać na swobodną obsługę szczoteczki.

Drugim parametrem będzie prędkość i rodzaj ruchów – najlepsze modele łączą w sobie zarówno obroty, jak i pulsację. Dzięki temu szczoteczka elektryczna dokładnie wyczyści zęby i pozwoli na dotarcie do trudno dostępnych miejsc jamy ustnej.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest typ i dostępność końcówek. Obecnie producenci szczoteczek elektrycznych prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach mających zagwarantować jak największą skuteczność czyszczenia. Końcówki powinny być łatwo wymienialne i kompatybilne z posiadanym przez nas modelem szczoteczki. Im więcej rodzajów końcówek dedykowanych danemu urządzeniu – tym lepiej dla nas, ponieważ łatwiej dobierzemy te, które są dla nas optymalne.

 

.

Dodatkowe funkcje

Zaawansowane szczoteczki mają różne programy, pozwalające rozszerzyć ich funkcjonalność poza zwykłe mycie zębów. Jeśli interesuje nas wybielanie, usuwanie płytki nazębnej, troska o delikatne dziąsła lub czyszczenie aparatu ortodontycznego – warto sprawdzić, czy interesująca nas szczoteczka daje nam takie możliwości.

Ważne jest też zasilanie. Nasza szczoteczka może być zasilana akumulatorowo, sieciowo lub działać na baterię. Warto przed zakupem porównać zarówno czas pracy różnych modeli, jak i czas potrzebny do ich ponownego naładowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane cechy, jesteśmy w stanie wybrać najlepszą szczoteczkę elektryczną. Warto to zrobić, by przez lata cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Podziel się
Następny artykuł

Aparaty ortodontyczne widuje się na zębach dzieci. Jednak coraz częściej sięgają po nie również dorośli, świadomi tego, że o piękny uśmiech i zdrowe z... czytaj dalej