Reklama
Ile kosztuje plastyka brzucha? Jakie efekty można osiągnąć?

Plastyka brzucha nazywana jest także abdominoplastyką. To jeden z zabiegów plastycznych, który cieszy się coraz większą popularnością. Zazwyczaj decydują się na niego osoby, które straciły znaczną liczbę kilogramów, przez co skóra na ich brzuchu jest luźna oraz kobiety po ciąży, niezadowolone z wyglądu tej partii ciała. Sprawdź jakie efekty daje operacja i jakie koszty trzeba ponieść w związku z nią.

Na czym polega zabieg plastyki brzucha?

Przed zabiegiem abdominoplastyki konieczne jest odbycie szeregu specjalistycznych konsultacji, które pomogą nie tylko poznać specyfikę operacji, ale i pozwolą na wykluczenie istnienia przeciwwskazań do jej wykonania. Plastyka brzucha wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, w niektórych przypadkach może być zastosowane znieczulenie miejscowe, jednak są to jednostkowe przypadki — mikroplastyka brzucha.

W czasie trwania zabiegu wykonywane są cięcia od biodra do biodra oraz nad i wokół pępka. Po wykonaniu cięć chirurg przechodzi do odseparowania skóry i tkanki tłuszczowej od powięzi mięśniowej w celu odsłonięcia mięśni. Nastąpienie są one zszywane. Kolejnym krokiem operacji jest usunięcie nadmiaru skóry poniżej pępka. Później zakładane są szwy. Zabieg zazwyczaj trwa od 2 do 4 godzin. Operowana osoba może potrzebować nawet pół roku na rekonwalescencję i powrót do normalnej aktywności.

Jakie efekty daje plastyka brzucha?

Plastyka brzucha jest szerzej omówiona na https://clinicforyou.pl, gdzie znaleźć można także zdjęcia pacjentów, by zobaczyć efekty zabiegu. Przede wszystkim dzięki abdominoplastyce wzmocnione zostają zwiotczałe mięśnie brzucha, usuwa także ich rozstęp, do którego bardzo często dochodzi w czasie ciąży. Możliwe jest usunięcie przepuklin. W czasie plastyki brzucha niwelowany jest nadmiar skóry, przez co jest on bardziej płaski i widać zarys jego mięśni. Na skutek operacji ta część ciała nie tylko wygląda estetycznie, ale współgra z resztą sylwetki. Wielu pacjentów chwali sobie nie tylko swój nowy wygląd, ale i odmienione samopoczucie oraz poprawę samooceny. Warto podkreślić, że na efekty plastyki brzucha nie trzeba długo czekać – są one widoczne od razu po zabiegu, jednak do utrzymania rezultatów, jak i dalszego modelowania sylwetki konieczne jest stosowanie diety oraz uprawianie aktywności fizycznej. Zabieg plastyki brzucha może być jedynie metodą wspomagającą dążenie do wymarzonej sylwetki, a nie sposobem na jej uzyskanie.

Jak jest cena plastyki brzucha?

Cena zabiegu plastyki brzucha może być bardzo zróżnicowana. Uzależniona jest m.in. od: zakresu operacji, renomy kliniki, dodatkowych procedur, doświadczenia specjalisty, zakresu usług po zabiegowych. Koszty zazwyczaj wahają się od 5 000 zł do 22 000 zł, jednak średnio na zabieg przeznaczyć trzeba około 14.000 zł.

Dla wielu osób marzących o poprawie wyglądu swojego brzucha koszty abdominoplastyki są nie do pokrycia. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg może być finansowany przez NFZ. Otrzymanie finansowania jest trudne, ale nie niemożliwe – wszystko zależy od argumentacji pacjenta. Istnieje szansa uzyskania środków na zabieg przez kobiety, których brzuch stracił prawidłowy kształt na skutek wielu ciąż oraz pacjentów, którzy doznali urazu lub skutecznie utracili nadmiar kilogramów, np. na skutek operacji zmniejszania żołądka. Aby otrzymać dofinansowanie, konieczne jest dokładne udokumentowanie potrzeby przeprowadzenia zabiegu plastyki brzucha.

Jak widać, plastyka brzucha wielu osobom pozwala na powrót do wymarzonej figury. W połączeniu z aktywnością fizyczną i właściwą dietą rezultaty mogą być naprawdę spektakularne.

 

 

Podziel się
Następny artykuł

Naczelna Rada Aptekarska chce ograniczenia pozaaptecznej sprzedaży leków bez recepty. Postuluje m.in. wprowadzenie nadzoru nad taką sprzedażą, zmniejs... czytaj dalej