Reklama
Sypiasz w pozycji na brzuchu? Sprawdź jaka poduszka jest dla Ciebie.

Wiele osób uwielbia spać na brzuchu. Często w trakcie snu bezwiednie przyjmujemy tę pozycję, ponieważ wydaje się nam być najbardziej komfortowa.

Niestety, to mylne wrażenie. W czasie spania na brzuchu nasz kręgosłup znajduje się w nienaturalnej dla niego pozycji co może sprawiać, że rano czujemy się obolali. Na szczęście, problem ten można pokonać. Wystarczy wybrać odpowiednią poduszkę do spania na brzuchu.

Dlaczego poduszka do spania na brzuchu to dobry wybór?

Spanie na brzuchu sprawia, że nasze ciało układa się w nienaturalnej dla niego pozycji. Kręgosłup w odcinku szyjnym pozostaje wygięty, przez co mięśnie są napięte i nie mają szansy na regenerację. Z tego powodu osoby śpiące w ten sposób często narzekają na ból i sztywność karku. Problemem są również sztywniejące ramiona oraz gorsze dotlenienie organizmu - wewnętrzne organy są bowiem przygniecione naszą masą ciała.

Jak powinna wyglądać?

Poduszki do spania na brzuchu przybierają różne kształty, jednakże najczęściej spotykane są te, które przypominają swoim krojem kształt litery X. Tego typu poduszka nie tylko odciąża mięśnie karku i szyi, ale również pozwala podłożyć pod nią ręce bez obaw o to, że krążenie w nich zostanie zaburzone. Co więcej, taka poduszka do spania na brzuchu odciąża również klatkę piersiową, dzięki czemu nasz organizm otrzymuje odpowiednią ilość tlenu podczas nocnego wypoczynku.

Z jakich materiałów powinna być wykonana poduszka?

Poszukując idealnej poduszki do spania na brzuchu warto zwrócić uwagę nie tylko na jej kształt, ale również na to, z jakich materiałów została wykonana. Obecnie najczęściej wybieraną opcją są poduszki, które wykonane zostały z pianki pamięciowej, która dopasowuje się do kształtu naszego ciała a jednocześnie zapewnia mu odpowiednie podparcie. Zadbajmy również o to, by poduszka była antyalergiczna a jej pranie nie stanowiło problemu.

Podsumowując, jeśli jesteś osobą, która lubi zasypiać na brzuchu nie musisz rezygnować z tego nawyku. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Poduszka do spania na brzuchu jest jednym ze skutecznych rozwiązań, dzięki którym zapomnisz o bólu pleców oraz sztywności rąk i ramion.


Więcej na poduszka do spania na brzuchu.

Podziel się
Następny artykuł

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej otrzymały informację od organów Policji o przypadku poparzenia przełyk... czytaj dalej