Reklama
Gabinet stomatologiczny a profilaktyka chorób uzębienia.

Gabinet stomatologiczny a profilaktyka chorób uzębienia.

Nieregularne wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą nieść przykre konsekwencje dla stanu uzębienia. Dzisiaj usługi dentystyczne obejmują szeroki zakres zabiegów, takich jak uzupełnianie ubytków, wybielanie zębów, czy profilaktykę chorób. To właśnie ona pozwala na odpowiednio wczesne wykrycie i usunięcie problemów w jamie ustnej, zanim te rozwiną się na dobre.

Zanim pojawi się doskwierający ból

      Jedną z kilku przyczyn bólu pojawiającego się w jamie ustnej są drobne ubytki w zębach. Są one powodowane między innymi przez niewłaściwą pielęgnację szkliwa, uwarunkowania genetyczne, czy nieodpowiednią dietę. Wczesne wykrycie nawet najdrobniejszych zmian w szkliwie możliwe jest podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, gdzie dentysta poza zlokalizowaniem problemu i podjęciem leczenia może również doradzić pacjentowi, jak właściwie dbać o szkliwo. Problem z prawidłową higieną ust dotyczy bowiem coraz częściej dorosłych, którzy nie poświęcają tej czynności należytej uwagi. Specjalista może więc doradzić swojemu pacjentowi co robić, by minimalizować pojawiające się w zębach ubytki, a tym samym zapobiec pojawieniu się bólu.

Jakie zabiegi zalicza się do profilaktyki chorób zębów?

     Niemal każdy gabinet stomatologiczny posiada w swojej ofercie usługę zdejmowania kamienia nazębnego. Regularne usuwanie tego osadu jest ważne głównie dlatego, że może on powodować nie tylko próchnicę, lecz także bolesne zapalenie dziąseł i nadwrażliwość jamy ustnej. Co ciekawe w ramach profilaktyki chorób uzębienia stosować można również lakowanie zębów, czy inaczej - mineralizowanie ich fluorem. Zabieg ten wykonywany może być nie tylko u dzieci, lecz także u dorosłych pacjentów noszących aparaty ortodontyczne, czy powielających złe nawyki żywieniowe. Dzięki lakowaniu szkliwo zostaje wzmocnione i zabezpieczone przed ewentualnym atakiem bakterii wywołujących próchnicę. Zarówno usuwanie kamienia nazębnego, jak i lakowanie zębów należą do całkowicie bezbolesnych zabiegów. Stomatolodzy dysponują dziś wiedzą i narzędziami sprawiającymi, że niemal każda wizyta w ich gabinecie kończyć się może bez przykrego bólu. Wymienione zabiegi to tylko część z możliwych terapii przyczyniających się do zapobiegania powstawaniu chorób uzębienia. O więcej zapytać należy swojego dentystę.

Wojcik Clinic - profesjonalna klinika dentystyczna.

Podziel się
Następny artykuł

Ostry ból podczas picia herbaty, jedzenia lodów czy oddychania zimnym powietrzem to typowy objaw nadwrażliwości zębów. Dolegliwość ta dotyczy aż 35 pr... czytaj dalej