Reklama
Flebolog – pomoc na problemy z żyłami

Kiedy żylaki i pajączki pojawiają się na nogach, warto rozważyć wizytę u flebologa. Specjalista ten zajmuje się chorobami układu żylnego. Pomoże, gdy masz problem z żylakami, pajączkami, gdy cierpisz z powodu „ciężkich nóg” lub ich puchnięcia. W Warszawie możesz wybierać z oferty wielu flebologów, ważne, aby umówić się do dobrego specjalisty. Nie wahaj się! Przeczytaj, dlaczego warto zrobić to jak najszybciej!

Czym zajmuje się flebolog? 

Choroby żył to bardzo często schorzenia, które dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Należy zwrócić uwagę, że niewydolność żylna nie pojawia się z dnia na dzień. Często organizm wysyłam nam wiele sygnałów wcześniej – warto uważnie obserwować swoje nogi, aby nie przeoczyć ważnych sygnałów z organizmu. Nieleczone pajączki lub żylaki nie są tylko defektem kosmetycznym, są przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia. Pomocą przy takich schorzeniach służy flebolog. Jest to lekarz, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób związanych z układem żylnym (Więcej przeczytasz na: https://drwitwicki.pl/zabiegi/cialo/flebologia/ ).

Jakie schorzenia leczy flebolog?

Należy zwrócić uwagę, że problemy z żyłami często pojawiają się stopniowo. Najpierw mamy do czynienia z tzw. pajączkami (czyli siateczką małych, pękniętych naczynek), które później mogą przekształcić się w żylaki. Początkowo problemy te można leczyć farmakologicznie, ale często, gdy flebolog przeprowadzi specjalistyczne badanie Doppler, okazuje się że trzeba wykonać zabieg w gabinecie. W zależności od wskazań i stopnia zaawansowania problemu flebolog może zalecić m.in. laserowe zamykanie naczynek, skleroterapię (czyli zamknięcie żył specjalnym środkiem obiterującym) lub miejscowe wycięcie żył (operacja). Zabiegi te nie są bolesne, rekonwalescencja po nich nie jest skomplikowana, wszystko zależy od wybranej metody leczenia, ale przez pewien czas należy nosić specjalne, uciskowe tekstylia. Także w zależności od wybranej metody efekt będzie widoczny po kilku tygodniach, w tym czasie także będzie wiadomo czy procedurę należy powtórzyć (najczęściej jest to konieczne w przypadku rozległych zmian).

Gdzie szukać flebologa?

Znalezienie odpowiedniego flebologa, to klucz to skutecznej terapii, która pozwoli wyeliminować problemy z żyłami. W Warszawie możesz znaleźć wielu specjalistów, którzy zajmują się problemami z układem naczyniowym. Oprócz właściwych kompetencji lekarza flebologa zwracaj także uwagę na staranną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia oraz nowoczesny sprzęt, którym dysponuje klinika. Oprócz tego stosuj się do zaleceń lekarza, przestrzegaj diety, a po zabiegu noś specjalne rajstopy lub pończochy uciskowe. Te wszystkie elementy sprawią, że twoja terapia będzie skuteczna.

Kiedy wybrać się do flebologa? 

Należy pamiętać, iż problemów z naczyniami nie powinno się lekceważyć. Do flebologa trzeba zgłosić się jak najszybciej, gdyż problemy żylne, często z biegiem czasu po prostu się powiększają i coraz bardziej szkodzą zdrowiu. Kiedy zauważymy sieć rozlanych naczynek, warto chwycić za telefon i umówić się na badanie kontrolne, podczas którego flebolog opracuje specjalny, indywidualny tok leczenia.

 

Podziel się
Następny artykuł

Bycie pielęgniarką to nie lada zadanie. Nie bez powodu mówi się, że do tej pracy trzeba mieć powołanie. czytaj dalej