Reklama
Dowiedz się czym jest prywatny transport medyczny?

 

W wielu przypadkach pacjent nie jest w stanie dojechać na własną rękę do lekarza na konsultacje, badania, diagnostykę czy planowane zabiegi chirurgiczne oraz rehabilitację. W takich przypadkach i w wielu innych konieczne staje się zapewnienie mu transportu medycznego. 

Wniosek o transport sanitarny wystawia lekarz POZ. Jeśli jednak z różnych przyczyn taki transport nie może być zrealizowany z wykorzystaniem karetek będących w dyspozycji szpitali, można skorzystać ewentualnie z usług prywatnego transportu medycznego. Na czym one polegają?

Usługi prywatnego transportu medycznego

Transport medyczny może być realizowany pojazdami znajdującymi się w dyspozycji ośrodków zdrowia, których działalność finansuje NFZ, ale niekoniecznie. Istnieją firmy świadczące usługi prywatnego transportu medycznego. Zasadniczo ich oferta obejmuje przewóz i zapewnienie profesjonalnej opieki oraz bezpieczeństwa chorego przewożonego z punktu A do punktu B. Firma zajmująca się prywatnym transportem medycznym zawodowo może realizować przy tym zlecenia nie tylko osób indywidualnych, ale również szpitali, przychodni czy lekarzy.

Zapewnia szybki, wygodny i bezpieczny transport medyczny do szpitali, przychodni, do gabinetów prywatnych lekarzy, czy do sanatoriów i na zabiegi rehabilitacyjne. Co ważne, zawsze dostosowuje typ pojazdu, którym ma jechać chory, do jego stanu zdrowia i możliwości samodzielnego poruszania się. Wiadomo, że firma zajmująca się prywatnym transportem medycznym inny samochód zaoferuje osobie, która właściwie sama porusza się i może podróżować w pozycji siedzącej, a inny gdy ma do czynienia z pacjentem leżącym i niesamodzielnym.

Ambulanse wykorzystywane przez prywatny transport medyczny to pojazdy spełniające wszelkie normy związane z transportem chorych, pozwalające wygodnie i bez ryzyka przewozić chorych. Oprócz nich w dyspozycji takich firm są auta osobowe i busy do przewozu osób, które nie potrzebują transportu w pozycji leżącej.

---

---

Obsługa karetek w prywatnym transporcie medycznym

Nie ma obaw o to, że pacjent podczas prywatnego transportu medycznego pozostawiony jest sam sobie, bez opieki ze strony wykwalifikowanego personelu. Podobnie jak w karetkach publicznych służb zdrowia, także i w ambulansach należących do prywatnych firm, znajduje się zespół specjalistów składający się z ratowników medycznych czy osób przeszkolonych w zakresie świadczenia tego typu usług. Transport medyczny i sanitarny wykonywany jest przez kierowcę i wykwalifikowany zespół składający się z dwóch ratowników, dzięki czemu chory może liczyć na pełną, profesjonalną obsługę, opiekę oraz pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jakie usługi świadczą takie firmy?

Przedsiębiorstwa zajmujące się świadczeniem usług transportu medycznego prywatnie mogą oferować klientom różne rodzaje działań. Świadczą one zwykle usługi z zakresu transportu medycznego i sanitarnego, zarówno na terenie Polski jak i zagranicy. Możliwy jest niejednokrotnie transport medyczny lotniczy. Firmy zapewniają transport chorego – z łóżka do łóżka, przewozy do i ze szpitala czy przewozy chorych prywatnym transportem medycznym na badania, zabiegi i konsultacje itp.

Sprawdź przykładowy cennik: https://medycznytransport.pl/cennik/

Podziel się
Następny artykuł

Termin „trening funkcjonalny” odnosi się do metodologii treningowej, w której największy nacisk położony jest na ćwiczenia imitujące ruchy dnia codzie... czytaj dalej