Reklama
Czym wyróżniają się materace Visco? Odpowiadają eksperci ze SleepMed

   

Wybór materaca to decyzja o komforcie i higienie snu. Wyjątkowe właściwości niektórych produktów pozwolą nam budzić się wypoczętymi i bez dolegliwości bólowych.

Efektywny sen

Sen zabiera nam około 1/3 życia. Dlatego też tak niezwykle ważne jest, aby był efektywny. Jest wiele kwestii, które warto  wziąć pod uwagę - komfortowy sen mogą nam zapewnić różnorodne czynniki - odpowiednie warunki w pomieszczeniu, w którym śpimy (temperatura, zaciemnienie, wyciszenie pomieszczenia), ogólny stan zdrowia (gospodarka hormonalna, stres). Niebagatelne znaczenie ma także materac, na którym śpimy. Powinien on zapewniać odpowiednie podparcie wszystkim partiom ciała, z uwzględnieniem ich konkretnych potrzeb. Materac musi mieć także odpowiednią wentylację, aby nie stanowił środowiska, w którym rozwijać mogą się drobnoustroje.

Na rynku dostępna jest duża różnorodność modeli - popularnością cieszą się materace hybrydowe czy też materace piankowe. Wśród tych ostatnich wyróżniają się materace Visco.

 

 

                                               

 

Materace Visco

Można powiedzieć, że pianka termoelastyczna Visco to kosmicznie dobry pomysł. Jak opowiadają eksperci ze SleepMed, wynaleziona została w laboratoriach NASA, z myślą o komforcie snu astronautów przebywających na orbicie. Obecnie, pianka ta jest jednym z najpopularniejszych materiałów używanych przy produkcji wysokiej jakości materacy. Charakteryzuje się ona punktową elastycznością podłoża, która sprawia, że osoba leżąca na materacu nie ma uczucia "zapadania się". Produkt dopasowuje się kształtem do anatomicznych krzywizn ciała, reagując na temperaturę. Oznacza to, że podłoże zapada się tylko tam, gdzie nacisk jest większy. Dlatego też materace z pianką Visco nadają się idealnie dla par, także tych z dużą różnicą wzrostu i wagi. Ruchy partnera są niewyczuwalne, dlatego też wiercenie się osoby leżącej obok nie będzie czynnikiem wybudzającym.

Pianka termoelastyczna pozwoli nam odczuć różnicę w komforcie snu. Materac nią wypełniony podpiera kręgosłup, odciąża mięśnie i dzięki temu - niweluje dolegliwości bólowe. Pianka utrzymuje kręgosłup w naturalnym kształcie, co rozwiązuje problem złej "postawy" w czasie snu. Warto dodać też, że materace, w których wypełnieniu wykorzystano piankę Visco cechują się świetną wentylacją wkładu - nie gromadzi się w nich wilgoć, nie namnażają drobnoustroje.

 

                                                   

Innowacją w tym zakresie jest materiał VitaRest®. Jak zauważają specjaliści ze SleepMed pianka ta w jeszcze bardziej dokładny sposób dopasowuje się do ciała. Co więcej, z uwagi na wyższe położenie rąk, nóg i głowy niż korpusu, znacznie poprawia się krążenie i dotlenienie tkanek. Jest wyjątkowo odporna na odkształcenia. Dlatego też materac z takim wypełnieniem to zakup na lata. Jeśli myślimy poważnie nie tylko o swoim samopoczuciu, ale i zdrowiu, powinniśmy wybrać materac wysokiej jakości, który sprawi, że będziemy się budzić prawdziwie wypoczęci i wyspani.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

 

Podziel się
Następny artykuł

Suplementy diety są obecnie niezwykle popularnym uzupełnieniem codziennego odżywiania. Coraz więcej osób dostrzega ich niewątpliwe korzyści dla zdrowi czytaj dalej