Reklama
Resort zdrowia: lekarze nie mają obowiązku wypełniania kart kolonijnych

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej nie mają obowiązku wypełniania kart kolonijnych - przypomina resort zdrowia. Informacje o stanie zdrowia dziecka, m.in. o alergiach i przyjmowanych lekach, do karty powinni wpisać rodzice.

O wyjaśnienia w sprawie wpisywania do kart kolonijnych informacji o stanie zdrowia dziecka zwróciło się do resortu Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Zdarza się bowiem, że organizatorzy kolonii czy obozów dla dzieci domagają się informacji od lekarza, na niektórych kartach jest miejsce, które powinien wypełnić lekarz. 

W środę resort wydał komunikat, w którym przypomina, że organizację wypoczynku dzieci i młodzieży reguluje ustawa o systemie oświaty. Na jej podstawie zostało wydane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, w którym określono wzór karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. 

Zgodnie z tymi regulacjami to rodzice uczestnika wypoczynku (lub on sam, jeśli już jest pełnoletni) wpisują w karcie kwalifikacyjnej istotne informacje o jego stanie zdrowia, rozwoju psychofizycznym i stosowanej diecie (np. na co dziecko jest uczulone, jak znosi jazdę samochodem i czy przyjmuje stale leki). W karcie powinny znaleźć się także informacje o wykonanych szczepieniach ochronnych. 

Źródło: www.kurier.pap.pl

Podziel się
Następny artykuł

Dzięki przetworom można cieszyć się ulubionymi warzywami i owocami przez cały rok. Warto wybierać produkty ekologiczne, które charakteryzują czytaj dalej